در باره پرشين بلاگ


متنی زیبا و جالب از برو بچ پرشین بلاگ:

کپی کردن بلامانع است:04.gif

پرشین بلاگ خانه پدری

ایرانی در هر جا و مکان راد مرد و بلندآوازه بوده .از مهربانی، مردانگی، جوانمرد و وفایش به نیکی یاد شده. یکی از عجیب ترین خصلت ما ایرانیان فراموش نکردن خوبی است، فراموش نکردن آن چیزی که آن را دوست داشتیم عجیب است اما هرگز به دلیل قهر با پدر و مادر راضی به فراموشی خانه پدری نمی‌شیم! حتی اگر از آنجا بیرونمان کنند اما همیشه یاد آنان با ماست. و اگر روزی برای آن خانه اتفاقی افتد، هرگز بی تفاوت از کنار آن نخواهیم گذشت.

متاسفانه مدتی است پرشین بلاگ دچار مشکلی شده که برای همه ما مهم است. برای همه ایرانیانی که در به دست آوردن رتبه چهارم زبان فارسی در فضای مجازی زحمت کشیده اند. شاید با فردی یا سلیقه ای در آن مجموعه مخالف باشیم اما کیست که نداند پرشین بلاگ با ایجاد آن فضا در 23 خرداد 81 و با همت  سه جوان ایرانی به بار نشست که کمترین اثر گذاریش به وجود آوردن محیطی برای وبلاگ نویسی بود. و بر همه واضح است که زبان فارسی از زمانی در اینترنت نشر و نمو یافت که وبلاگ نویسی عمومی شد.
و چه خاطراتی در این سال ها برایمان بوده. چه شیرین و چه تلخ! یادم نمی رود زمانی که دوستمان  بر اثر اتفاق مرحوم شد وبلاگش به ناگاه تبدیل به پربازدیدترین و پرنظرترین وبلاگ شد. در آن زمان، یاد می‌آورم با هماهنگی که با مسئولان وقت پرشین بلاگ شد در وبلاگ این دوست مطلبی منتشر شد که جامعه وبلاگ نویسی آن روزها را به شدت تحت تأثیر قرار داد.
قرار های وبلاگی نیز مزه خودش را داشت. زمانی که برای اولین بار متوجه میشیدم پشت زیباترین متنها وبلاگ داستانهای محمد رضا یک جوان بسیار ساده،مهربان و خونگرم با قلمی زبر دست است.

 امروز برای کسانی که در پرشین بلاگ وبلاگ دارند و برای کسانی که حداقل یک بار هم در پرشین بلاگ، وبلاگ داشتن روز ادای دین باشد. دینی که هیچ منتی برایش نبوده. دینی عاطفی برای سایتی که برای نخستین بار امکان تجربه شیرین وبلاگ نویسی را فراهم کرد.

شاید سالگرد پنجمین سال تولد پرشین بلاگ را ندیده باشید  اما من در آن جشن حاضر بودم. چیزی کم از یک مراسم با شکوه نداشت! کمبود فضا مشکل اصلی و دغدغه کلی برگزار کنندگان بود و مثل همیشه وبلاگ نویسان فعال و ارزشمند که شاید اینک دیگر در پرشین بلاگ وبلاگی نداشته باشند و کاملا مستقل و در وبلاگ شخصیشان می نویسند.

اصل جریان این است که متأسفانه پرشین بلاگ مورد حمله قرار گرفت و دامین به سرقت رفت. این سرقت به هر نحو و به هر شکل مزموم است این حرکت تنها ضربه ای به پرشین بلاگ نیست ضربه به وبلاگ فارسی است! ضربه به زبان فارسیست. اهانتی است که می تواند گریبان دیگر سایتهای ارزشی دیگر را نیز بگیرد .همانگونه که در مطلب اعتراض خود و حمایتمان را از پرشین بلاگ اعلام داشتیم و امروز نیز بر وفای خود بر عهد پایبندیم. و همچون تو که گفتی ما تنها نیستم ما نیز می‌گویم پرشین بلاگ عزیز تو نیز تنها نیستی.


مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم

هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم!

 هیچ وقت، هیچ کجا مانند خانه پدری نخواهد شد.


/ 60 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا (سايبان عشق)

سلام. می خوام ساده حرف دلمو بگم. شما هم مثل خيلی از مثلا مسئول ها از زير بار مسئوليتتون شونه خالی کرديد. از اين بابت متاسفم. ارزش خونه ی پدری به اينه که صاحب خونه اگر ببينه حتی اومدن خونشو با بلدوزر خراب کنن جلوشون تا پای جان می ايسته. اما شما در حالی که می تونستيد هيچ کاری نکرديد. نمی دونم با چه سياستی يا به چه علتی! کی پشت اين ماجراها بوده يا اصلا پای عراقی ها در ميان بوده يا نه؟؟؟! با اين که در اين باره نمی تونم دقيق و کامل قضاوت کنم چون اطلاعات کاملی ندارم اما بدون شک می گم اگر قرار بود کاری بکنيد تا حالا کرده بوديد! برگه های تقویم اینو شهادت می دن! پس لطفا ديگه شعار نديد. حداقل به حکم شرافت دروغ به خورد مردم نديد! محبوبيتتون رو که از دست داديد. حتی بين افرادی که مثل من هنوز با شما موندن. پس به خاطر خودتون حرمتتون رو نگه داريد! بد نيست يه نگاهی به پرشين استت و آمارهاش بکنید. يا وبلاگ ها رو توی گوگل سرچ کنيد! شايد يه کم به خودتون بيايد. سياست بد چيزيه! پدر و مادر نميشناسه چه برسه به اجاره نشين هايی مثل ما! اگر خاطره هام توی پرشین بلاگ نبود بدون شک ترکتون می کردم

ستاره

خدمت مدیریت محترم پرشین بلاگ با عرض سلام بعد از مدتها که اشکال وبم بر طرف شد و توانستم آنرا باز کنم . البته با نامه پراکنی های فراوان.این اشکال جدید دیگه نوبره . چرا عکسها یی که در وبم گذاشته اند همه پریده اند . با زحمت وارد پرشین بلاگ می شوم و عکسها را در قسمت باز سازی جایگزین عکس قبلی می کنم و متاسفانه دوباره می پرد . چرا این قدر در این سایت اشکال و ایراد پیدا شده باور کنید اعصاب من یکی خورد شده . من دات کام را به دات آی آر هم تبدیل کرده ام ولی همچنان این اشکال باقیست. لطفا رسیدگی کنید

الياس[شیطان]

ایرانی در هر جا و مکان راد مرد و بلندآوازه بوده .از مهربانی، مردانگی، جوانمرد و وفایش به نیکی یاد شده. یکی از عجیب ترین خصلت ما ایرانیان فراموش نکردن خوبی است، فراموش نکردن آن چیزی که آن را دوست داشتیم عجیب است اما هرگز به دلیل قهر با پدر و مادر راضی به فراموشی خانه پدری نمی‌شیم! حتی اگر از آنجا بیرونمان کنند اما همیشه یاد آنان با ماست. و اگر روزی برای آن خانه اتفاقی افتد، هرگز بی تفاوت از کنار آن نخواهیم گذشت.

شادی

سلام من تازه به جمع تون اظافه شدم مطلب تون جالبه

حسن

تنها نيستيد

NAZIMA

زنده بادپرشین بلاگ و ادمینش. لطفآ از وبلاگ نازیما دیدن کنید به نفعتان است. میمونم چشم براهت خدا پشت وپناهت http://nazima.persianblog.ir

كاميار

http://kkaammyyaarr.persianblog.ir/