فهرست کاربران، نسخه 4 ...

::عطا::

اگر به تاريخچه فهرست کاربران سايت پرشين بلاگ نگاهي بيندازيم، ميتونيم ببينيم که تا حالا کلي اين قسمت ويرايش شده و بطور کلي تا حالا 3 بار تغيير کرده:

1) در ابتداي کار سايت تمام وبلاگها در يک صفحه نمايش داده مي شدند. بدون در نظر گرفتن اين نکته که آيا اين وبلاگها به روز مي شوند و يا اينکه ثبت کننده تنها به عضويت بسنده کرده است و همچنين بدون در نظر گرفتن محتواي اين وبلاگها (نسخه 1).
2) در نسخه بعدي تصميم گرفته شد که وبلاگها توسط درخواست نويسندگانشان در گروه هاي مختلف قرار بگيرند تا هم بينندگان بتوانند موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب نمايند و سرگردان نشوند و هم بدين طريق وبلاگهاي فعال (يعني آنهايي که قصد نوشتن دارند و هدفشان تنها عضويت در سايت نبوده است) وارد ليست شوند تا از نارضايتي به حق عده اي از کاربران و بينندگان وبلاگها کاسته شود. همچنين در اين سيستم مي توانستيم، نظارتي کوچکي نيز بر وبلاگها داشته باشيم و نگذاريم تا بعضي از وبلاگها (اکثراً غير اخلاقيها) در ليست قرار بگيرند و موجبات نگراني بعضي از خانواده ها و همچنين وبلاگ نويسان را که از قرار گرفتن نام وبلاگشان در کنار اينگونه وبلاگها، ناراضي بودند را فراهم آوريم (نسخه 2).
3) پس از گذشت مدت زمان کوتاهي (در حدود 1 ماه) حجم وبلاگهاي موجود در ليست انتظار بالا رفت و گروه پرشين بلاگ نمي توانست به اينهمه تقاضا جواب دهد و همچنين بعضي از کاربران، مسئولان پرشين بلاگ را به سليقه اي عمل کردن متهم مي نمودند. به همين دليل تصميم گرفتيم تا سيستمي را پياده سازيم که همکنون در بسياري از دايرکتوريهاي وب دنيا پياده شده و در حال استفاده مي باشد. تصميم گرفتيم، براي تسريع در کارها و همچنين جلوگيري از اعمال سليقه، اين کار را به خود کاربران سايت بسپاريم. طراحي بانک اطلاعاتي، صفحات مديريت فهرست کاربران و همچنين صفحات مديريت مديران فهرست، پس از بررسي کارهاي مشابه انجام شده توسط سايتهاي بزرگ وب دنيا، سيستم جديد در طول حدوداً ده روز طراحي و پياده سازي شد. قوانين و شرايط مديريت گروه ها و همچنين فرم درخواست، در سايت قرار گرفت و به مديران گروه ها اختيار تام داده شد تا بتوانند وبلاگهاي گروه خود را در فهرست، اضافه، حذف و يا به گروه ديگر منتقل نمايند. همچنين به علت افزايش تعداد وبلاگها در گروه هاي مختلف (!)، به منظور افزايش سرعت صفحات فهرست، مجبور به تقسيم اين صفحات به چند صفحه شديم و همچنين يک ابزار جستجو نيز به سيستم اضافه شد (نسخه 3 و 3.5).
4) و اکنون در مرحله اي قرار گرفته ايم که مجبوريم يک امکان جديد به اين قسمت اضافه نماييم و نسخه 4 فهرست کاربران را به جامعه پرشين بلاگيها تقديم کنيم. در اين نسخه به کاربران سايت امکان دنبال نمودن وضعيت خود در ليست انتظار و بطور کلي فهرست کاربران داده خواهد شد. بدين صورت هر کاربر مي تواند ببيند که چه زماني درخواست داده، چه مدت در انتظار بوده و بطور کلي آخرين کاري که بر روي وبلاگ او انجام شده، چه بوده است (درخواست او پذيرفته شده يا خير و يا اينکه به گروه ديگر منتقل شده و ...). يکي ديگر از مزيتهاي اين سيستم قابليت تشخيص فعاليت مديران گروه ها مي باشد. متاسفانه بعضي از دوستان (تعدادي اندک) با ما همکاري خوبي نداشته اند و بدون اينکه ما را در جريان کار خود قرار دهند، باعث ايجاد آشفتگي و انتظارهاي طولاني در ليست انتظار شده اند و تنها به قرار گرفتن وبلاگ و نام خود در فهرست مديران بسنده نموده اند.


تاريخچه اين قسمت از سايت را برايتان بطور خلاصه بيان کردم و خود مي توانيد حجم کاري زيادي که تنها بر روي اين قسمت انجام شده است و مسير رو به رشد آن براي سرعت بخشيدن به کار و همچنين بالاتر بردن کيفيت فهرست کاربران را تشخيص دهيد. ولي هنوز حجم زيادي از نامه ها و پيامها باز هم در مورد فهرست کاربران است. در اين هدف شايد باور نکنيد ولي بيش از 40 نفر از دوستان شما و از اعضاي سايت، صادقانه و بدون اينکه نامي از آنها در سايت برده شود (بر اساس توافقي که با خود اين دوستان در انجمن مديران داشته ايم)، در اين هدف به ما و شما کمک کرده اند و مي کنند. من همين جا از همه دوستاني که همکنون در جمع مديران حضور دارند و چه دوستاني که از جمع ما رفته اند، تشکر و قدرداني مي کنم. من تاکنون چنين همکاري را که بدون داشتن هيچ انتظاري صورت مي گيرد، در جامعه فيريکي و حقيقي خودمان نديده ام و تنها توانسته ام، لذت آنرا در دنياي مجازي تجربه نمايم.
من دو تقاضا دارم: اول از مديران عزيز که با حضور فعال خود در انجمن مديران پرشين بلاگ و مطرح نمودن مشکلات موجود، ما را در رفع مشکلات ياري نمايند (همانطوري که تاکنون تعدادي از ابزار اضافه شده به اين قسمت (مانند پيامهاي کاربران به مديران گروه ها)، با پيشنهاد و پيگيري اين دوستان انجام شده است). دوم از کاربران سايت مي خواهيم که مشکلات ما را درک نمايند و به نقد سازنده بپردازند و مشکلات خود را در انجمن کاربران پرشین بلاگ در سایت پرشین تاک مطرح نمایند. همه مي دانند که اينگونه کارها در اين حجم وسيع در کشور ما انجام نشده است. به همين دليل بسياري از کارهاي انجام شده براي اولين بار بوده و همچنين متاسفانه در کنار بحثهاي فني، بحثهاي اجتماعي و فرهنگي نيز وجود دارند که مانند بسياري از زمينه ها در کشور ما، زير ساختهاي آموزشي لازم برای آنها وجود ندارد و بايد قبول کنيم که ما و شما نيز در همين مجموعه قرار داريم.
ما سعي داريم تا افزايش تعداد مديران گروه ها بتوانيم به حجم بالاي درخواستهاي رسيده پاسخ دهيم و از دوستاني که در خود توانايي مديريت گروه ها را احساس مي نمايند، دعوت به همکاري مي نماييم (نه اينکه با يک يادداشت سلام، من اومدم درخواست مديريت گروه رو بدين). ببخشيد که بسيار طولاني شد و بسياري از حرفها نير باقي ماند که در يادداشتهاي بعدي به آنها اشاره خواهم کرد.

فهرست کاربران نسخه 4 به زودي در پرشين بلاگ

/ 61 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pedram

سلام!خسته نباشين!نمی دونم چرا ياداشتاهای من تو بلاگم قرار نمی گيره!بلاگ من قبلا ثبت شده بود ! ولی حالا نيست!

lead

اميدوارم شکست بخورين

حميد

نگران نباشيد من مي خوام يك سايت بزنم براي شما با اين نامhttp://www.ridamtodahanpersianblog.ir

مشکل، نه یه اتفاق جالب!

سلام، آقا یه اتفاق جالب برای بلاگ من افتاده! تقریباً یکی دو هفته ای است که میزان مراجعه به بلاگ من "شمارشگر صفحه فهرست کاربران محیط زیست" تغییری نکرده و در عدد 1412 باقی مانده! آقا ما رو هک کردند! (زرشک آخه تو هم هک کردن داری مگه تو پرشین بلاگی؟). البته به نظرم موضوع چندان مهمی نیست، شاید برای شما مهم باشد. درضمن یادم رفت بگم که من کسری و بلاگم بیوتکنولوژی با آدرس: kasra13@persianblog.ir هستیم! قربون آقا.

امیر

سلام ! ریدم تو دهن تو و همه ی همکارات... ریدم تو این مملکت تخمی ..! ریدم تو این زندگی .. ((: با احترام ... امیر

review

سلام.... لطفا اگر وقت کرديد کنتور شمارشگر منو اپديت کنيد.... از زحمات شما سپاسگزارم.

علی کنکوری

با سلام.من حدود دو روز که يه وبلاگ درست کردم اما وبلاگم تو ليست قرار نميگيره.لطفا جواب بديد

علی کنکوری

سلام عطا جون.چهار نج ساعت یش یک یغام واست گذاشته بودم.اما جواب ندادی برو یه نگاهی بهش بنداز. آدم خوب نیست کسی رو معطل بذاره!

علی کنکوری

بابا واقعا که با اين پرشين بلاگی که درست کردين اين از اينکه به پيغامهای ادم جواب نمی دين اينهم از اينکه صبح تا حالا يه يادداشت گذاشتم هنوز تو وبلاگ ثبت نشده.بابا يه کاری بکنيد

اسیا......دی

پرشین بلاگ دوســــــــــــــــــــــــــــــــتت داریم....