آغاز دهمین سال فعالیت پرشین بلاگ و روز وبلاگ فارسی مبارک باد

پرشین بلاگ بیست و سوم خرداد، روز وبلاگ فارسی را به وبلاگنویسان عزیز و فعالین وبلاگستان و فضای مجازی تبریک عرض می کند

بیست و سوم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و یک، برای نخستین بار، سرویس وبلاگ فارسی راه اندازی شد و امکان نوشتن وبلاگ فارسی برای عموم فراهم گشت.

تصویر صفحه اول نسخه پیشین پرشین بلاگ 


تا پایان سال 1382 پرشین بلاگ میزبان دهها هزار وبلاگ گردید و توانست به تنهایی رتبه زبان فارسی در اینترنت را به سطح چهارم جهان برساند، موضوعی که امروز با حضور دهها سرویس دهنده فارسی و هزاران وبلاگنویس فارسی در سرویس دهنده های خارجی یا سایت های مستقل، تکرار نشده است و دلیل آن چیزی جز دشوار شدن رقابت جهانی و بازماندن وبلاگنویسان ایرانی در این رقابت نیست.

بی تردید سقوط و کاهش درصد حضور زبان فارسی در اینترنت، نگران کننده و در سرنوشت فضای مجازی ایرانی موثر خواهد بود و باید به موانع توسعه وبلاگنویسی در کشور توجه جدی شود ولی در عین حال می توان گفت که همچنان وبلاگستان فارسی با ظرفیت دهها میلیون صفحه بازدید روزانه و صدها هزار وبلاگ و دهها هزار وبلاگنویس فعال، تولید کننده بخش عظیمی از محتوای ارزشمند فارسی در فضای وب است و تکیه گاه اندیشه ایرانی در فضای مجازی است. حتی شبکه های اجتماعی موفق و مجازی ایرانی نیز از تجارب و محتوا و حضور وبلاگنویسان برخوردارند.

پرشین بلاگ در دهمین سال فعالیت خود، مجدانه کوشش میکند تا به سهم خود در خدمت ارتقای فعالیت های جامعه مجازی نقش ایفا کند و از همفکری ها و همدلی های شهروندان فضای مجازی تشکر می نماید.

روز وبلاگ فارسی و آغاز دهمین سال فعالیت پرشین بلاگ بر شما مبارک باد.

/ 7 نظر / 32 بازدید
هادی دستورانی

با سلام و خسته نباشید. چرا وقتی روی موضوعات ومطالب وبلاگم کلیک میکنم یا روی ادامه مطلب ها کلیک میکنم وارد صفحه حاوی مطلب ان موضوع نمیشود و دوباره همان صفحه نخست وبلاگم را باز میکند. با تشکر لطفا هر چه سریعتر راهنمایی فرمایید ضمنا قالب را هم عوض میکنم همین مشکل باز هم هست واینکه قبلا با همین قالب فعلی این مشکل را نداشتم.ممنو ن میشم اگر راهنمایی نمایید. میتونید برید وبلاگم وببینید منظورم چیه.

سمیرا میس

منم دقیقا همین مشکل و دارم....

ن ي م ر خ

سلام تبريك مي گم و براي همه ي دست اندر كاران سايت آرزوي سلامتي و موفقيت دارم[گل][گل] لطفا كمي صبر كنيد............ از ديشب صفحه ارسال مطلب جديد برام باز نمي شه ؟ مشكل چيه لطفا راهنمايي بفرماييد . از طريق ايميل هم اين مشكلم را بازگو كرده ام . [گل] تا كي بايد منتظر بمانم ؟

سید مهدی موسوی

دو، سه روز است که پس از کپی کردن مطالب وبلاگ از نرم افزار word به پرشین بلاگ در صفحه ی به روزرسانی ناگهان تغییر می کند به صورت فونت و رنگ های پیش فرض کپی می شود (رنگ مشکی و فونت ریز و فاصله ی کم بین سطرها) این موضوع باعث شده در مواردی که ادیتور پرشین بلاگ گزینه ای ندارد مثل: فاصله ی خطوط دچار مشکل شوم و مجبور شوم متن هایم را به صورت تگ بنویسم تا بتوانم مواردی مثل فاصله خطوط را تنظیم کنم این مشکل قبلا وجود نداشت و فقط در «بلاگفا» به چشم می خورد چرا پرشین بلاگ هم دچار آن شده است؟

سید مهدی موسوی

از همان دکمه استفاده می کنم دکتر اما بعد از آنکه دکمه ی درج را فشار می دهم متنی که در مدیریت کپی می شود با فونت و فواصل و رنگ پیش فرض است مثلا خود شما با یک متن معمولی با فونت 14 تایمزنیورومن امتحان کنید بعد از درج فونت به حالت ریز برمی گردد این مشکل را هم با فایرفاکس و هم با اکسپلورر داشتم متاسفانه البته فقط در 4 روز اخیر

نطنز2006

سلام من نمی تونم از وبلاگم نسخه پیشتیبان بگیرم ممنون می شم اگر کمکم کنید!! http://natanz2006.persianblog.ir/