ویرایشگر جدید برای نوشتن مطالب

سلام دوستان عزیز


از امروز با اضافه شدن ویرایشگر جدید، امکانات بیشتری در هنگام نوشتن مطالب در اختیار شما قرار میگیرد. این مساله یکی از درخواست های اصلی کاربران پرشین بلاگ بود. در نظر داریم تحولات و بهبودهای چشمگیری در سیستم انتشار مطالب ایجاد کنیم. تغییر امروز، اولین قدم در این راه است.


در هنگام نوشتن متن اصلی مطالب، با انتخاب بخشی از متن، تولبار ویرایشگر ظاهر میشود. این امکان در موبایل هم فعال است اما با توجه به محدودیت های موبایل، عملکرد ویرایشگر بر روی صفحات بزرگ بهتر خواهد بود. همچنین در موبایل، بصورت پیشفرض پس از انتخاب یک متن، نواری جهت copy و paste و... توسط سیستم عامل نمایش داده میشود که سعی کردیم ویرایشگر را در کنار آن نمایش دهیم.افزودن تصاویر

امکان درج مستقیم محتوای چندرسانه‌ای برای هر مطلب تا کنون فراهم بوده و تصاویر نیز یکی از انواع آن بوده است. اما افزودن تصاویر در بین متون امکانی است که با استفاده از ویرایشگر فراهم شده است. برای این تصاویر،‌ لازم است قبلا در جایی آپلود شده باشند و آدرس آنها را داشته باشید - اما بزودی این نوع تصاویر نیز بصورت مستقیم قابل درج در پرشین بلاگ خواهد بود.


url_to_image.jpg


نحوه درج تصویر در بین متون: همانطور که پیش‌تر گفته شد، ویرایشگر پس از انتخاب بخشی از متن ظاهر میشود. آدرس عکس مربوطه را در مکان مورد نظر کپی کرده و آن را انتخاب کنید، حال ویرایشگر ظاهر میشود - آیکون عکس را انتخاب کنید تا تصویر درج شود. اگر متنی که انتخاب کرده اید آدرس تصویر نباشد، یک پنجره باز شده و آدرس را از شما دریافت میکند.


نحوه انتخاب و حذف تصویر: ماوس را بعد از تصویر قرار داده و کلیک کنید سپس کلید backspace یا delete را فشار دهید. همچنین میتوانید ماوس را بعد از تصویر ببرید، سپس کلید سمت چپ را پایین نگه داشته و به بالای تصویر بکشید تا تصویر انتخاب شود.سایر نکات

  • برای هر نوع ویرایش، بهتر است ابتدا متن مورد نظر را کامل بنویسید و سپس آن را ویرایش کنید.
  • در بین ابزارهای ویرایشگر، گزینه‌ی آخر امکان حذف فرمت متن را فراهم میکند. متن انتخاب شده پس از انتخاب این گزینه بصورت یک متن ساده در آمده و تنظیمات اعمال شده‌ی آن حذف میشود.
  • جهت درج لیست، هر مورد را در یک خط بنویسید، سپس همه موارد را انتخاب کرده و گزینه لیست را انتخاب کنید.
  • هر نقل قول باید یک متن پیوسته باشد و بین آن از کلید enter استفاده نشده باشد، در غیر اینصورت دو نقل قول جداگانه درج میشود.
  • برای درج لینک، پس از انتخاب متن مورد نظر، گزینه‌ی لینک را انتخاب کنید - سپس آدرس مورد نظر را بصورت کامل وارد کند و کلید enter را فشار دهید. در موبایل، کلید enter به شکل یک فلش به سمت راست یا چپ در پایین صفحه کلید نمایان است.پرشین بلاگ با نظرات شما بهتر خواهد بود.

ممنون از همراهی‌تان :)


/ 2 نظر / 284 بازدید
naji-co

با سلام چطور میتوان مطالب و نظرات دیگران را حذف و یا ادیت کرد. با تشکر