وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۱
::رضا::

سلام

لطفا نوشته قبلی بهرنگ را بخوانيد تا دقيقا بدانيد راجع به چي صحبت می کنم. الان مشکل بازساری وبلاگ کاملا حل شده ( با استفاده از Server Cache Control HTTP Header ) و همانطور که بهرنگ اشاره کرد مشکل اصلی از بعضی ISP های ايران است که به جای اينکه به شما اينترنت بفروشن در واقع فضای هارد ديسک Cache Server را به اسم اينترنت ميفروشن و اکثر صفحات و اجزای static را بيش از زمان معقول cache می کنند.
من الان اين مشکل را با يک ISP آزمايش کردم که هر صفحه استاتيک را ۱۵ روز !!!!!! داخل Cache نگه ميداره!
در هر صورت الان هيچ مشکلی نبايد وجود داشته باشه! و تنظيمات Proxy Cache Server و Browser Cache از طرف سرور پرشين بلاگ مشخص ميشه و فقط در صورتی مجاز به استفاده از نسخه Cache شده است که از طرف سرور پرشين بلاگ تاييد بشه!
يک نکته فنی هم بگم که شايد به درد بخوره که اگر به انتهای هر آدرس سايت وب يک ?/ اضافه کنيد اون درخواست از هر نوع Cache Server رد ميشه و مستقيما از سرور اصلی مياد چون آدرسهايي که ? دارند Cache نمی شوند.
در مورد آن تبليغ صفحه اول هم بايد توضيح بدم که تبليغ اوليه ای که طراحی شده بود اشکالاتی داشت و من به صورت موقت از اون تبليغ استفاده کردم و ايده را هم از بزرگترين شرکت تبليغات اينترنتی دنيا (ValueClick) گرفتم و به نظر من هم تبليغ با حالی بود هم اينکه هر مخاطبی به خوبی متوجه مي شد و خيلی خوب جلب توجه می کرد!
حالا اگر به مذاق بعضی مدعيان طراحی وب خوش نيامده تقصيره من نيست! فعلا که با همون تبليغ اصلی جايگزين کردم ( با تشکر از احسان عزيز مدير سايت PersianTalk )

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :