وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ۱٢ آذر ۱۳۸٥

سلام دوستان٬
آگاهی دادن به کاربران بهترین راه مقابله با هکرهای خورده پاست. هکر خورده پا منظورم کسانی هستند که فقط با استفاده از کم آگاه بودن کاربران اقدام به تعرض و تخریب می نمایند است. مثلا با چت کردن با صاحب یک وبلاگ٬ ارسال فایل به او (مثلا یک عکس یا فایل زیپ شده) و نصب نرم افزارهای مخرب بر روی دستگاه او، به پسورد ایمیل او پی برده و بعد خیلی راحت در سرویس دهنده وبلاگش پروسه forget password را طی کرده و به وبلاگ شخص دسترسی پیدا میکند. مشکل صاحب وبلاگ از دست رفتن مطالبش است و مشکل سرویس دهنده وبلاگ زیر سوال رفتن اعتبارش از سوی سایر مخاطب عام و کم اطلاع است که تصور میکند مشکل امنیتی از سوی سرویس دهنده (مثلا پرشین بلاگ) است.

تازگیها مشکل جدیدی کشف شده! برخی دوستان برای من و سایر بچه های پرشین بلاگ در وبلاگ هامون کامنت گذاشتند که امروز که اومدیم توی وبلاگمون دیدیم یکی دیگه هم دسترسی داره به وبلاگ ما!

قضیه از این قراره:
دوست دیگری به وبلاگ شما دسترسی وبلاگ گروهی داده و شما اسم وبلاگ ایشون رو میبینید در سمت راست بالای وبلاگتون. این اصلا به این معنی نیست که ایشون هم میتونن به وبلاگ شما دسترسی پیدا بکنند.

راه مقابله با سو تفاهمات این تیپی هم عرض کردم، فقط اطلاع رسانی هست. راستی، بد نیست یک ایمیل داشته باشید (ترجیحا یاهو نباشه یا اگر هم هست هیچ وقت باهاش چت نکنید) که این ایمیل رو فقط جاهایی که عضو میشید به عنوان ایمیل خودتون معرفی کنید. این ایمیل رو از هر جایی چک نکنید و ایمیل های متفرقه دریافتی بهش رو هم هیچگاه باز نکنید. بدین ترتیب یکی از بزرگترین راههای هک شدن وبلاگتون رو بسته اید!

سپاس،
عماد هنرپرور

نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۸٥

امکان جدیدی به صفحه تنظیمات وبلاگ اضافه شده است که به توسط آن کاربران قادر خواهند بود نمایش یا عدم نمایش تولبار در وبلاگهایشان را مشخص نمایند.

کاربران محترم میتوانند پس از ورود به سایت به صفحه «تنظیمات وبلاگ» رفته و در قسمت نمایش تولبار، گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

پس از اولین بازسازی، تغییر مورد نظر بر رو ی وبلاگ اعمال می شود.

 

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :