وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٥

با توجه به اضافه شدن امکان خروجی RSS به وبلاگهای پرشين بلاگ و درخواست تعدادی از کاربران مبنی بر توضيح بيشتر در خصوص اين امکان مطالبی را خدمت شما عرض می نماييم.
آر اس اس (Really Simple Syndication) يا (Rich Site Summary ) نوعی از اسناد XML است و شيوه ای ساده که به شما امکان می دهد به طور خودکار تازه ترين اخبار و تغييرات موجود در سايتها يا وبلاگها را دريافت نماييد.

اولین بار شرکت Netscape در سال ۱۹۹۷ از RSS برای کم کردن ترافیک سایت و نشان دادن خلاصه خبرهای جدید استفاده كرد و پس از مدتی استفاده از آن عمومی شد.

برای استفاده از آر اس اس لازم است برنامه هایی به نام RSS Reader داشته باشيد.
اكنون نرم افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند كه می توان از آنها استفاده نمود.  

نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸٥

صفحه لينک دوستان جهت استفاده آسان تر برای کاربران تغيير داده شده و امکانات جديدی نيز به آن اضافه گرديد.
امکان ويرايش لينک
امکان تشخيص فارسی يا انگليسی بودن فيلد جهت سهولت تایپ
و اعمال تغييرات در همان صفحه
از جمله تغييرات انجام شده می باشد.
لازم به ذکر است پس از اتمام کليه عمليات مورد نظر (اعم از حذف...اضافه و ويرايش )يکبار وبلاگ خود را بازسازی نماييد.

نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸٥

برخی از دوستان وبلاگ نويس يا وبلاگ خوان اعلام مينمايند که RSS در پرشين بلاگ مشکل داره!

دوستان RSS هر وبلاگ در هنگام بروز رسانی آن ايجاد ميشود. اگر وبلاگی را ملاحظه نموديد که دارای RSS نمی باشد به دليل بروز نشدن آن است! دوستانی که RSS در وبلاگ آنها ايجاد نشده حتی اگر نمی خواهند يادداشت جديدی در وبلاگ خود بنويسيد لطفا يکبار بازسازی انجام دهند. گزينه بازسازی از طريق منوی مديريت وبلاگ به هنگام ورود به سايت در اختيارتان می باشد.

نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳۸٥

جهت سهولت استفاده کاربران از سيستم پرشين بلاگ تغييراتی در حال انجام می باشد.
در همين راستا، صفحه انتخاب قالب را تغيير داده ايم به اين صورت که در  اين صفحه قالبها در سطرهای ۳ ستونی نمايش داده می شوند.

RSS
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٥

امکان خروجی RSS به امکانات سرويس پرشين بلاگ اضافه شد.
اين امکان به صورت اتوماتيک پس از هر بازسازی به کليه وبلاگها اضافه می گردد و در انتهای صفحه به نمايش در می آيد.
کاربرانی که مايل هستند مکان نمايش لينک RSS خود را تغيير دهند می توانند از تگ <#rss#> برای نمايش URL خروجی RSS استفاده نمايند.
 

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٥

تعدادی از کاربران سوال دارند که چرا مطالبی که در وبلاگ می نويسيم با تاخير نمايش داده می شود مثلا ۱ يا ۲ روز.
با قراردادن امکان جديد پرشين بلاگ (اضافه نمودن تصوير به وبلاگ) تعدادی از کاربران نيز سوال دارند که چرا ما تصوير را تغيير می دهيم ولی در وبلاگ هنوز تصوير قبلی نشان داده می شود.
لازم به ذکر است که ISP ها برای بالا بردن سرعت نمايش صفحات از سيستم cashing استفاده می نمايند و به همين دليل شما تغييرات را سريع مشاهده نمی کنيد.
برای رفع اين مشکل ۲ کار می توانيد انجام دهيد:
۱ - هنگام مشاهده وبلاگ از کليدهای Ctrl + F5 همزمان استفاده نماييد.(اگر باز هم مشکل حل نشد دوباره تکرار کنيد)
۲ - تغيير آدرس وبلاگ به شکل زير : به عنوان مثال اگر نام وبلاگ شما http://admin.persianblog.ir
می باشد آدرس
http://www. admin.persianblog.ir
را وارد نماييد و يا برعکس اگر در ابتدای آدرس www وجود دارد آن را حذف نماييد.
با اين ۲ روش مشکل شما قطعا برطرف خواهد شد.

 
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸٥

وبلاگ به شما توانايی های جديدی داده است: نوشتن٬ خوانده شدن٬ خبردار شدن... اعلام رضايت و يا نارضايتی٬ اعتراض کردن و غيره!
حتما خاطرتون هست چندی پيش کاريکاتورهای اهانت آميزی به پيامبر اکرم در روزنامه های دانمارکی منتشر شد. سايتی توسط ايرانيان و با حوزه فعاليت بين المللی تشکيل گروهی از مخالفين رو داده و شما هم می توانيد به اين گروه کمک کنيد. فقط کافيه لينک داده شده در صفحه اصلی سايت رو (قسمتی که نوشته Add Your Site) در قالب وبلاگ خودتون بگذاريد (نتيجه رو ميتونيد در وبلاگ من ببينيد) و برای مدتی مثلا ۶ ماه اجازه بديد همونجا باشه. اين کار که بمب گوگلی نام داره باعث ميشه موتورهای جستجو نتايج جستجوهای انجام شده بر روی کلامات ذکر شده در لينک رو به اين سايت ارجاع بدهند، و شما هم بخشی از اين اعتراض خواهيد بود.
پاينده باشيد،

عماد

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٩ خرداد ۱۳۸٥

سيستم پرشين بلاگ به دنبال روند تغييرات و امکانات جديد، امکان ديگری اضافه نموده که با استفاده از آن کاربران می توانند در قالب وبلاگ خود يک تصوير (به عنوان مثال تصوير نويسنده وبلاگ) قرار دهند.

برای اين منظور در قسمت مديريت وبلاگ، گزينه ارسال تصوير را انتخاب نماييد.
پس از انتخاب فايل مورد نظر و انتخاب گزينه ارسال تصوير، فايل شما upload می گردد.
جهت نمايش تصوير در وبلاگ، کافيست تگ<#weblogimage#> را در محل مورد نظرتان در کد قالب قرار داده و بازسازی نماييد.

توضيحات تکميلی در فرم ارسال تصوير موجود می باشد.
لازم به ذکر است در صورتی که تصوير را تغيير داديد ولی در فرم ارسال تصوير يا وبلاگ، تصوير قبلی را مشاهده نموديد، از کليدهای Ctrl + F5 استفاده نماييد.

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٩ خرداد ۱۳۸٥

روال بازسازی وبلاگ ( که در هنگام ارسال يادداشت جديد اتوماتيک فراخوان ميشود ) و روال بازسازی کلی آرشيو بهينه سازی شده اند. سرعت در اين دو قسمت خيلی بهتر از گذشته شده است. توجه داشته باشيد که بر خلاف گذشته لاگ ( گزارش عملياتی ) مربوط به اف تی پی فقط برای کابرانی که فايل هايشان روی سرور پرشين بلاگ ذخيره سازی نمی شود نمايش داده خواهد شد.

نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۸٥

چند روزه گذشته مشکلاتی برای شما عزيزان بوجود آمد که من قبل از هر چيز عذر خواهی ميکنم.
اما به نظرم رسيد شايد بد نباشه يک گپ کوتاه در اين مورد با هم بزنيم

پرشين بلاگ از قبل عيد نوروز امسال تا به حال تغييرات بسيار زيادی کرده است! البته اقدام به تغييرات از قبل تر از آن تاريخ بوده. بسياری از تغييرات امکانات جديد بوده اند. مانند : وبلاگ گروهی - ليست نويسندگان وبلاگ - پيش نمايش از تغييرات قالب - ليست آرشيو ها بر اساس ماه يا هفته در وبلاگ - لينک به يک ياداشت خاص - نمايش آمار پرشين استت - ثبت نام آسان- جستجو.

برخی از تغييرات هم صرفا بهبود بخشيدن و تغيير امکانات قبلی بوده اند مانند :  تغيير ساختار صفحه ابتدايی سايت - تغيير قالب های استاندارد برای نمايش سريعتر - تغيير ساختار منوی مديريت وبلاگ - تغيير فرم ثبت نام - تغيير فرم نمايش کامنت ها و بالا رفتن سرعت آن و صفحه بندی پيام ها - رفع مشکلات عملياتی سايت در بازسازی آرشيو ها - بروز رسانی شکل ظاهری آرشيو ها به هنگام بازسازی آرشيوها - تغيير سرعت بسيار زياد در بازسازی وبلاگ و آرشيو های آن ( امروز که اين ياداشت رو می نويسم قرار ورژنه جديدش آپ بشه   ) - تغيير اندازه و مکان نمايش تبليغات در وبلاگها - کار روی سرور و بلا بردن سرعت پاسخ گويی آن برای نمايش وبلاگها و کامنت ها و ...

در عالم IT  و برنامه نويسی هر تغييری چه جديد و چه بهبود ريسکهای جديدی رو بوجود مياره.
اشکالات جديدی ممکنه بوجود بايد! ممکنه بگين خوب اول تست کنين بعد آپ کنين. درسته ما اينکار رو ميکنيم اما شرايط تست در يک کامپيوتر لوکال با شرايط واقعی فرق داره به هر حال يک چيزايی به چشم نمياد و در عمل بروز ميکنه. خوشبختانه مشکلات جدی هم نبودن و سريعا رفع شدن. هر چی باشه اين کشتی به قول يکی از دوستامون کشتی تايتانيک نيست. نگران نباشين غرق نميشه. کشتی بزرگ ما در حال حرکت و در حالی که مسافرها سوارشن در حال تغيير و تبديل به يک کشتی قوی تره  خوب صدای چکش کاری ها و تکانهای آن هم به گوش ميرسه.

در همين حال که من و خانم سينکی در حال برنامه نويسی روی سايت هستيم به همراه ديگر همکارانمون ( آقای سروش - آقای هاشمی و ... ) داريم مشکلات شما رو هم پيگيری ميکنيم. کامنت ميذاريم - به وبلاگها سر ميزنيم حتی گاهی اوقات اشکال کد قالبشونو بر طرف ميکنيم! اينا رو منت گذاشتن برداشت نکنين. دارم وضعيت رو توضيح ميدم که بدونين ما بی توجه نيستيم به قول بعضی ها هم دنبال بهونه آوردن نيستيم آنچه در توان داريم مخلصانه داريم انجام ميديم.  

تغييرات ادامه داره. اما مطمئن باشين پرشين بلاگ اين ماه با ماه بعد تفاوت خواهد داشت. امروز ما با فردامون فرق داره! پس به طبع کسانی هم که با ما همراه هستن هر چند وقت يکبار تجربيات جديدی را در زمينه وبلاگ نويسی فارسی خواهند داشت

ما در اين جريان همچنان به انتقادات پيشنهادات کامنتها و سخنان پر مهرتان نيازمنديم.

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٢ خرداد ۱۳۸٥

در چند روز  گذشته ایمیل های متعددی از کاربران سرویس پرشین بلاگ مبنی بر باز نشدن صفحه اول این سایت دریافت کردیم . حدود یک هفته است که تعدادی از کاربران ، بعد از وارد کردن آدرس PersianBlog.com با صفحه خالی مواجه میشوند و همین مشکل آنها را در به روز رسانی وبلاگشان دچار مشکل کرده است .

پس از بررسی و پیگیری این موضوع، با خبر شدیم که این مشکل از یک باگ در نرم افزار Microsoft ISA server است که مایکروسافت به تازگی خبر آن را در سایت خود نیز منتشر کرده است . (لینک خبر ). همچنین مایکروسافت یک HotFix برای رفع این مشکل ISA SERVER ارائه کرده است که سرویس دهنده های خدمات اینترنت باید آنرا روی ISA SERVER خود نصب کنند . با توجه به اینکه بسیاری از سرویس دهندگان اینترنت در ایران از گروه متخصصی بهره نمی برند ، پرشین بلاگ برای حل این مشکل ، در حال ایجاد تغییراتی در سرور های خود می باشد تا این مشکل هر چه زودتر برای آن دسته از کاربران که با مشکل مواجه شده اند حل شود.

سروش اسدزاده

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :