وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٢٧ خرداد ۱۳۸۳

::عطا::

پرشين بلاگ دو ساله شد. من فکر نمی کنم هيچ چيزی به اندازه سايت جشنواره وبلاگ‌ها بتونه به قدر کافی فعاليت سال گذشته ما رو توضيح بده. در چند ماه آينده قصد داريم تا تغييرات جديدی در سيستم ايجاد و راه اندازی کنيم تا بتونيم خدمات بهتر و جامع تری رو ارائه کنيم.
باز هم از تمام کاربرانی که امسال هم با ما بودن، تشکر می کنم و اين توضيح رو لازم می دونم که بگم، ما هميشه تمام سعی خود را در جهت بهبود سرويس انجام داده و خواهيم داد.

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۳

::عطا::

حتماً تا کنون مطلع شده ايد که اولين جشنواره وبلاگها و نشريات اينترنتي با عنوان جوانان، وبلاگها و جامعه اطلاعاتي با حمايت سازمان ملي جوانان از تاريخ 19 الي 21 خرداد 1383، توسط سرويس پرشين بلاگ برگزار مي شود.
نقدهاي متفاوتي در اين زمينه توسط برخي وبلاگ نويسان و صاحب نظران اين حوزه مطرح شده است که در اين يادداشت قصد دارم به برخي نکات اشاره نمايم تا در رفع ابهامات به وجود آمده کمک نمايد:

1- اين جشنواره توسط سرويس پرشين بلاگ طراحي و راهبري مي گردد.
2- سازمان ملي جوانان تنها به عنوان حامي مالي در اين جشنواره حضور دارد و دخالتي در تعيين اهداف و برنامه ريزي جشنواره ندارد و تنها در برخي موارد نظر خود را اعلام نموده است.
3- توجه برخي منتقدان را به اين نکته جلب مي نمايم که سازمان ملي جوانان (با توجه به همه ايراداتي که به آن است) اولين سازمان دولتي است که وبلاگها را به رسميت شناخته است و نيازي به توضيح نيست که اين عمل چقدر مي تواند در آينده وبلاگها در ايران تاثيرگذار باشد.
4- سرويس پرشين بلاگ تا آنجا که در توانش بوده است، سعي نموده تا از افراد متخصص در حوزه هاي مختلف جشنواره استفاده نمايد و هيچ گاه خود را صاحب نظر در حوزه هاي غير تخصصي خود ندانسته است.
5- هدف اصلي اين جشنواره بالا بردن سطح کيفي محتواي توليد شده توسط وبلاگ نويسان مي باشد و پرشين بلاگ يکي از راه کارهاي اين امر را برگزاري جشنواره اي با قسمتهاي مختلف، از جمله، کارگاه آموزشي، جلسات بحث و گفتگو و تقدير از توليد کنندگان محتواي مفيد اينترنتي در بخش مسابقه تشخيص داده است و البته از نشريات اينترنتي نيز دعوت کرده است تا با حضور در اين جشنواره، به معرفي خود بپردازند.

از منتقدان عزيز تقاضا دارم تا با توجه به مواردي که در بالا ذکر کرده ام، نظرات خود را در جهت رفع ضعفهاي موجود و برگزاري يک جشنواره با شکوه با دفتر جشنواره از طريق پست الکترونيکي info[at]weblogfestival[dot]com در ميان بگذارند. پيشاپيش از توجه شما متشکرم.

 

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۳

::بهرنگ::

دو روز بعد از انجام تغييرات و بهبود سرعت سرويس، حمله DoS با استفاده از ضعف برنامه جستجو برای down كردن سرويس پرشين بلاگ انجام شد. بدين ترتيب تا تغيير سيستم جستجو و اعمال روش بهينه تر، اين بخش غير فعال خواهد بود. 

 

نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۳

در طول چند روز گذشته کاربران  پرشين بلاگ با کندی سرويس يا قطع دسترسی مواجه بودند. همانطور که در مطلب قبلی اعلام شد، نقص سخت افزاری در يکی از سرويس دهنده ها نيز به مشکلات اضافه شد.

در اين فاصله علاوه بر رفع نقص سخت افزاري، برنامه مديريت وبلاگ به سرور جديدی منتقل شد تا جوابگوی تعداد بالای كاربران باشد در نتيجه هم اكنون سرعت برنامه مديريت وبلاگ، تغيير چشمگيری پيدا كرده است. رشد صعودی كاربران و بازديدكنندگان سرويس  در طول زمان، بخش زيادی از منابع ما را صرف حفظ كارايی سيستم می كند. گلايه های به حق در مورد مسايلی مانند ليست كاربران، رفع مشكلات (كه نيازمند همكاری بيشتر خود كاربران در راهنمايی و كمك به كاربران جديد و كم تجربه است) يا درخواست امكانات جديد، همواره مد نظر تيم پرشين بلاگ بوده است. در تلاش هستيم با مديريت بهتر منابع محدود و البته دريافت كمك و ياری از طرف شما، پاسخگوی انتظارات معقول كاربران باشيم.

با تشكر

گروه پرشين بلاگ براي تكميل تيم نرم افزاري خود از برنامه نويسان .NET دعوت به همكاري مي كند. لطفا پس از مطالعه شرايط  ، حداكثر تا تاريخ ۱۰/۳/۱۳۸۳ برای ارسال رزومه اقدام نماييد.

 

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :