وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ۳٠ آبان ۱۳۸٢

::عطا::
همانگونه که قبلا نيز به اوضاع سايتهاي ايراني و کسب درآمد توسط آنها با توجه به اوضاع نابسامان مخابراتي و بانکي کشور، اشاره کرده بودم، چندي پيش در جهت رفع قسمتي از اين مشکلات، مصاحبه اي با ايسنا انجام دادم و پيشنهاد تازه اي را مطرح نمودم. در اين گفتگو پيشنهاد شده بود، هم اکنون که بخش دولتي بسيار کند تر و عقبتر از جامعه گام بر مي دارد و انتظار کمک و همياري از جانب آنها بسيار اندک مي باشد، ISPها به عنوان گروهي از بخش خصوصي مرتبط با صنعت IT که بصورت مستقيم از گسترش محتوا و سرويسهاي تحت وب فارسي سود کسب مي نمايد، به کمک سايتهاي فارسي بشتابند تا شاهد فعاليت جدی تري در اين بخش باشيم. البته کمي اين مسئله از طرف ايسنا تند بيان شد و برخي از دوستان برداشت عجولانه اي نسبت به اين مسئله داشتند. بر کساني که دستي در حوزه اينترنت دارند، پوشيده نيست که ما در کشوري زندگي مي کنيم که فاصله زيادي نسبت به دنياي پيشرفته داشته و هنوز زيرساختهاي لازم جهت کسب درآمد از طريق اينترنت وجود ندارد. از اين بابت اگر مي خواهيم که فعاليتهاي مثبت آغاز شده ادامه يابد و هر روز شاهد حضور گروه تازه اي در وب فارسي باشيم، چاره اي جز دريافت کمک از بخش خصوصي و يا دولتي باقي نمي ماند.
به نظر من، همانگونه که گسترش اينترنت در کشور، خود را مديون فعاليتها و سرمايه گذاري هاي بخش خصوصي مي داند، حوزه توليد محتواي فارسي و سرويسهاي تحت وب براي فارسي زبانان نيز، نيازمند سرمايه گذاري و حمايت بخش خصوصي است و از آنجا که هزينه هاي اينگونه فعاليتها به نسبت پايين مي باشد، بخش خصوصي با درصد ريسک بسيار پاييني مي تواند وارد اين عرصه گردد.
ISPها به عنوان گروهي از بخش خصوصي که سود مستقيم خود را در افزايش کاربران و ساعات استفاده آنها از اينترنت مي دانند، به راحتي مي توانند از طريق اختصاص درصدي کمي از بودجه تبليغاتي خود به تبليغات اينترنتي، کمک شايان توجه اي به گسترش سايتهاي فارسي زبان بنمايند.
اين پيشنهاد، پيشنهاد تازه اي نيست و گروه پرشين بلاگ در حدود 5 ماه است که در حال بررسي اين طرح با انجمن ISPها مي باشد که متاسفانه به دلايل مختلف که طرح آنها خارج از حوصله اين يادداشت است، به نتيجه نرسيده است.

نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٢
از آغاز روز دوشنبه ۲۵ آبان تاکنون با اختلال در خدمات پرشين بلاگ روبرو هستيم...
ضمن عذرخواهی از کليه علاقمندان و وبلاگ نويسان موارد زير را به اطلاع می رسانيم:
۱- علت اختلال در سرويس از کار افتادن ديسک سخت يکی از سرور های پرشين بلاگ است که يک نسخه از وبلاگها را نگهداری ميکرده است.
۲- کليه اطلاعات کاربران بدون هيچ کم و کاستی در پايگاه داده پرشين بلاگ و همچنين نسخه های پشتيبان آن قرار دارد و از دست نرفته و قابل دسترسی است.
۳-بحشی از علل تاخير در بازيابی پرشين بلاگ مصادف شدن اين اختلال با نيمه شب تعطيلی پايان هفته در آمريکا است که دسترسی ما به برخی خدمات را محدود می کرد.
۴-عمليات فنی برای بازيابی در جريان است و پيش بينی می شود حداقل هشت ساعت به طول انجامد.
۵-وبلاگ نويسان همچنان می توانند با ورود به سيستم پرشين بلاگ اقدام به ارسال نوشته های خود به پايگاه داده نمايند و بعدا وبلاگ را منتشر کنند.
۶-در صورت استمرار مشکل فوق از سرور جديدی به اين منظور استفاده خواهد شد.

نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٢

::رضا::

سلام

به منظور ايجاد بستر لازم جهت اظهار نظر و تضارب افکار و نيز سهيم شدن در پيشرفت افغانستان و توسعه زبان دری و فرهنگ حوزه افغانستان گروه جديدی با عنوان افعانستان به فهرست کاربران پرشين بلاگ اضافه شد.

اين گروه در حال حاضر مدير ندارد که از خود وبلاگ نويسان علاقمند بايستی درخواست مديريت فهرست ارسال شود.

در ابتدا فقط پانزده وبلاگ را به اين گروه اضافه کرده ايم که به تدريج توسعه می يابد.

سربلند باشيد

 

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :