وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٢

::رضا::

امکان جديدی به قسمت مديريت پيامها اضافه شده است که توسط آن می توانيد اقدام به انتخاب و حذف همزمان چندين پيام بنماييد.

پيروز باشيد

::عطا::
از طرف کاربران پيامهای متعددی در مورد اشکال در سيستم جديد ورود به سايت به ما رسيده بود که هم اکنون رفع شده است. اين مشکل معمولاْ هنگامی رخ می داد که کاربر در حين کار با صفحات مديريت، اتصال به اينترنت قطع شده و کاربر دوباره به اينترنت متصل می شد و در نتيجه IP جديدی دريافت می کرد.

نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٢

::رضا::

سوال:سلام . ببخشيد يه سئوال ، چند بار بايد وارد بلاگم بشم تا بتونم مطلبم رو بدم ( ؟؟؟!!!! ) . امروز من بيشتر از 15 بار وازد شدم اما آخر هم نتونستم (!!! ) . دائم پيغام خروج و ورود دوباره رو ميده

جواب:ايراد از تنظيمات cache در ISP شما و در مواردی خود Browser می باشد و با زدن کليد های CTRL+F5  اين مشکل شما حل می شود

سوال: من نمی دونم چرا تغييرات سايتم اعمال نمی شه لطفا کمکم کنيد ولی وقتی از آدرس زير می آورم درسته http://www.persianblog.ir/?blog=MyPersianWeblog آيا شما هم چنين اشکالی را مشاهده کرده ايد؟

جواب: در اين موارد وبلاگ شما به طور کامل در پايگاه داده پرشين بلاگ ثبت شده است و شما فقط بايد وبلاگ خود را بازسازی کنيد ( از منوی کاربر، بازسازی را انتخاب کنيد)

سوال: سلام لطفا سری بزنيد به ما. راستی ما بايد با مشکل دير اپلود شدن وبلاگها چه کنيم؟ لطفا جوابمو بدين.... 
سلام..نوشته های من از تاريخ ۱/۶/۸۲ اصلا در وبلاگم نيامده . آخر هم اينکه اطلاع رسانی ورسيدگی به وضعيت کاربران در اين سايت افتضاح است. حالا ما بايد چه کنيم با اين همه حرفی که در گلو داريم؟

جواب: وبلاگها همان لحظه که دکمه ارسال يادداشت و بازسازی وبلاگ را می زنيد به روز می شوند و تغييرات در آنها اعمال می شود. دکمه ارسال يادداشت فقط اطلاعات را وارد پايگاه اطلاعات پرشين بلاگ ميکند و بازسازی نمی کند و بايد از بازسازی وبلاگ از منوی کاربر و يا دکمه ارسال و باز سازی وبلاگ برای ارسال يادداشت استفاده کنيد .

سوال: سلام علیکم آقا موضوع چیه؟چرا اسم کاربرها رو از تو لیست حذف می کنید.اگه موضوع اینه که سیاسی می نویسیم یا سکسی یا ...هر چیز دیگه فکر کنم این دیگه بستگی به نویسندههای لاگ داره نه این که شما به دلخواه خودتون سانسور کنید.اگه واقعا دلیلش اینه خوب بگید بریم یه بلاد دیگه بنویسیم....

جواب: اين موضوع ربطی به مديران سايت ندارد و به مديران فهرست کاربران تفويض اختيار شده است و اين مديران هم که از خود وبلاگ نويسان هستند و با در نظر گرفتن قوانين و توافقنامه پرشين بلاگ و قواعد فهرست کاربران اقدام به حذف يا اضافه کردن وبلاگها از فهرست می کنند و امکان سانسور هم نداريم. برای مطرح کردن اين مشکلات از ارسال پيام به مدير گروه از طريق منوی کاربر استفاده کنيد.

در اينجا لازم است که از زحمات تمام مديران گروهها که وقت با ارزش خود را بدون هيچ چشمداشتی صرف ساماندهی و همکاری با مديران سايت می نمایند کمال تشکر را بنماييم.

سوال: سلام . ميبخشيد . وبلاگ من انگار اصلاْ وجود نداره . انگار که حذف شده . ميشه کمک کنيد ؟
سوال:سلام.من نميتونم صفحه خودمو با وارد کردن آدرس صفحه تویIE (آدرس من : MyPersianWeblog.persianblog.ir) ببينم.ديگران هم به من گفتن که نميتونن. ولی هنوز ميتونم LogIn کنم.لطفا کمک کنيد.ممنون.

جواب:تا وقتی اولين یادداشت را ننويسيد و وبلاگ را بازسازی نکنيد وبلاگ شما اصلا وجود نداره و نمياد و فقط می توانيد Login کنيد.

سوال: من وبلاگم را بازسازی می کنم اما باز هم مطالب قبلی را می بينم... چکار کنم؟

جواب:ايراد از تنظيمات cache در ISP شما و در مواردی خود Browser می باشد و با زدن کليد های CTRL+F5  اين مشکل شما حل می شود ضمن اينکه بازديد کنندگان وبلاگ شما آخرين تغييرات را می بينند و مشکل شما به آنها سرايت نمی کند!

سوال: من هم يه مشکل دارم.همين الان هرچی می روم تو وبلاگم وبلاگ روو نمی آره و وبلاگم بازسازی نميشه... لطفا اين مشکل رو پيگيری کنيد.اين واقعا خيلی مهمه چون نمی تونم وبلاگ به روز کنم .... ذخيره نمی کنه ولی به روز می کنه.وبلاگ رو روی سرور پرشين بلاگ ذخيره می کنم .بروویچ پرشین بلاگ این بار جوونه من سريع عمل کنيد

جواب: اگر در بخش تنظيمات وبلاگ وبلاگ خود را به گونه ای تنظيم کرده ايد که خارج از فضای سرور پرشين بلاگ و به روی سرور ديگری ذخيره شود بايد مسير های لازم برای ذخيره سازی صفحه اول وبلاگ و نيز دايرکتوری آرشيو ها را طبق راهنما روی سرور ديگر ايجاد کرده و آدرس آنها را در قسمت تنظيمات وبلاگ وارد نماييد.

سوال:سلام ... تو رو خدا چرا كسي نيست جواب بده ... هم به مدير ايميل زدم هم به مشكلات وبلاگ اما كسي نيست ... بابا كمي ما رو درك كنيد ... من پسوردم رو فراموش كردم اما در قسمت فراموشي پسورد شناسه كاربري من رو قبول نميكنه ... باور كنيد قبول نميكنه ... چيكار كنم بين حرفاش خط تيره مي باشد ديگه نميدونم مشكل از اين باشه يا نه ... اما بهر حال كمكم كنيد ... كمكم كنيد ................. تو رو خدااااااااااااااااااااااااااا براتون هم ميل زدم به CANTZCT

جواب: به روی چشم!

سوال: بابا کی وبلاگ ما ثبت ميشه .چند وقته که داريم می نويسيم خشت که نمی زنيم.
سوال: بابا اين چه وضعيه؟من هر کاری ميکنم اسمم تو ليست ثبت نميشه؟(عمومی) بعد هم چند بار برای مدير گروه پيغام دادم ولی جوابی نيامد؟

جواب: قابل توجه مديران عزيز گروهها!

اختراع:برای حذف تبليغات سايت به آدرس وبلاگ من مراجعه کنيد دوستان ! آقا عطا و رضا جان و بهرنگ خان .. شما هم يه سری بزنيد خوشحال ميشم آقا (: موفق باشيد و پولدار ((:

جواب: در برابر يک سرويس مجانی تنها انتظار ما يک تبليغ است که آنهم به گونه ای طراحی شده که از آخرين فن آوری استفاده می کند که نمايش تبليغ مزاحم کار وبلاگ نويسان و خوانندگان وبلاگ نشود!

سوال: با سلام من جديدا سايتو زدم به مشکل برخوردم لطفا کمکم کنين

جواب: پاسخ بسياری از مشکلات شما در انجمن رفع اشکال پرشين تاک www.persiantalk.com موجود است.

سربلند باشيد 

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٢

::رضا::

اخيرا تغيراتی در سيستم ورود به سايت پرشين بلاگ انجام شده است که جزييات آن را به اطلاع می رسانيم.

اولين تغييری که برای کاربران مشهود است صفحه وارد کردن نام کاربر و رمز عبور است. در اين صفحه رمز کاربر پس از زدن دکمه ورود به  با يک رشته طويل جايگزين می شود که به نظر می رسد افزايش طول داشته است.

توجه داشته باشيد که رمز شما تغييری نکرده و به خاطر بهتر کردن امنيت سيستم و جلوگيری از تشخيص طول رمز توسط ناظرين اين عمل انجام ميگيرد.

پس از دريافت کلمه عبور اولين کاری که در پشت صحنه انجام ميشود رمزبندی مجدد اين کلمه عبور توسط الگوريتم رمزبندی يک طرفه MD5  است که توسط Browser شما و با اجرای يک برنامه JavaScript انجام می گيرد و اين کد جديد با يک کليد رمز ديگر که از طريق Cookie روی سرور شما قرار گرفته تلفيق شده و برای سرور پرشين بلاگ ارسال می گردد.

با اين روش تعداد زيادی از روشهای کشف رمز عبور کاربران توسط هکر ها غير عملی می شود.

تغيير ديگری که در سيستم ورود به پرشين بلاگ انجام شده است کنترل کاربر از طرف سرور است بدين شکل که سرور با نگهداری موقت اطلاعاتی از کامپيوتر و اتصال اينترنتی کاربر، مجاز بودن کاربر را همواره کنترل می کند و به اين شکل مانع ورود هکر به محيط کاربر می شود.

اين روش کنترل امنيتی بسياری از مشکلات اخير کاربران پرشين بلاگ را رفع ميکند و مانع هک شدن صفحات کاربران شده و هکر نمی تواند با انتقال ويروس به سيستم شما ( از طريق email و يا مراجعه به web site و ... ) و دزديدن اطلاعات session شما به محيط کاربر در پرشين بلاگ وارد شده و کنترل وبلاگ را به دست بگيرد.

با توجه به موارد فوق در صورتی که مشکلی برای ورود به پرشين بلاگ داريد موارد زير را بررسی کنيد:

۱. فعال بودن اجرای JavaScript در Browser

2. امکان دريافت cookie

نکته: اگر به Yahoo Mail  بدون مشکل وارد می شويد حتما دو مورد فوق فعال هستند.

۳. استفاده از Anonymizer , Multiple Proxy برای ورود به پرشين بلاگ.

توضيح: چون سيستم های فوق آدرس IP شما را به صورت ديناميکی تغيير می دهند اين امکان وجود دارد که سرور مانع ادامه کار شما شود و شما را با يک هکر اشتباه بگيرد.

تذکر: موارد فوق بسيار کم پيش می آيد و در اغلب موارد کاربران اينترنت در ايران با يک آدرس ثابت اينترنتی متصل می شوند.

در صورتيکه باز هم در ورود به پرشين بلاگ مشکل داريد و موارد فوق را بررسی کرده ايد حتما نام سرويس اينترنتی و نيز نسخه Browser  و سيستم عامل خود را مشخص کنيد تا مشکلات ناسازگاری احتمالی رفع گردد.

در ضمن با زدن کليدهای CTRL+F5 و Refresh کردن صفحات بسياری از مشکلات دسترسی حل می شود.

سربلند باشيد

نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٢ شهریور ۱۳۸٢

:رضا:

در حال اعمال تغييرات امنيتی در ساختار پرشين بلاگ هستيم به زودی جزييات بيشتری به اطلاع می رسانيم.

نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ۱٢ شهریور ۱۳۸٢

::بهرنگ::

در پيغامها و ايميلهای کاربران  سوالاتی در مورد مواجه با مشکل هنگام فرستادن يادداشت مطرح شده است. برای روشن شدن پاسخ اين سوالات به نکته مهم زير توجه فرماييد:

برای نوشتن يادداشت جديد بعد از ورود به حساب کاربری خود حداکثر ۴۵ دقيقه فرصت برای ارسال داريد. در صورتی که در اين مدت پاسخی ار شما به سرور نرسد در هنگام فرستادن يادداشت و بازسازی وبلاگ با پيغام خطا از سوی سرور مواجه خواهيد شد. برای جلوگيری از وقوع اين مساله توصيه می شود تا همواره در هنگام نوشتن يادداشتهای طولانی از دکمه ذخيره سازی اديتور جديد پرشين بلاگ استفاده نمايييد. يا انجام اين کار علاوه بر نگه داشتن يک کپی پشتيبان بصورت فايل UTF-8 روی کامپيوتر خود در صورتی که ۴۵ دقيقه فرصت ذکر شده به انتها رسيد و مجبور به ورود دوباره به سيستم شديد مطالب تایپ شده ار بين نخواهند رفت و براحتی می توانيد با باز کردن فايل ذخيره شده نوشته ها را در قسمت "متن html" در اديتور Copy/Paste کنيد.

در ارتقا سيستم پرشين بلاگ اين محدوديت برطرف خواهد شد.

 با تشكر از توجه شما

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :