وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٢

::عطا::

به نظر می رسيد که با عذرخواهی روابط عمومی شرکت مخابرات از وبلاگنويسان و کاربران اينترنت (البته همراه با نسبت دادن بسيار تعجب برانگيز اين موضوع به يک شرکت خصوصی)، قائله به پايان رسيده باشد که ديروز باخبر شديم، دستور فيلترينگ وبلاگها، تازه به دست برخی ISPها رسيده است که البته با توجه به سرعت چرخش کار در مخابرات، اين موضوع زياد تعجب برانگيز نيست.

با توجه به اينکه وبلاگها بخش قابل توجه ای (در حدود ۸۰٪) از اينترنت به زبان فارسی را تشکيل می دهند، بحث فيلترينگ وبلاگها يک نوع خودکشی اينترنتی محسوب می گردد. بسيار باعث تأسف است که کشوری با دستان خود، زبان خود را از اينترنت حذف کند.

نکته: پس از بحث فيلترينگ وبلاگها، تعداد بازديدکنندگان وبلاگها تقريباْ يک و نيم برابر شده است که اين آمار نشان از عدم مؤفقيت اين راه کار دارد.

در حاشيه: گروه پرشين بلاگ به علت سياستها و عملکرد مغرورانه شرکت پارس آنلاين، تصميم به مسدود نمودن دسترسي اين ISP به وبلاگهاي پرشين بلاگ گرفت و تمامی IPهای اين سرويس دهنده را مسدود نمود. لذا کاربراني که از اين ISP استفاده مي کنند قادر به ديدن وبلاگهاي پرشين بلاگ نمي باشند.

نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٢

::پرشين بلاگ::

در پی گزارشهای متعدد که از ديروز به دست ما رسيده است متوجه شديم که با کمال تاسف سايت وبلاگهای پرشين بلاگ (سهوا يا عمدا ) در ليست سياه اينترنت ايران قرار گرفته و  توسط ICP های اصلی کشور فيلتر می شود.

خوشبختانه برخی از ICPها که با سايت و وبلاگهای پرشين بلاگ آشنايی دارند٬ از مسدود نمودن وبلاگهای اين سايت پرهيز نموده اند.  ICPهايی همچون پارس آنلاين که در مسدود کردن دسترسی مردم به وبلاگها از شرکت مخابرات هم  پيشی گرفتند با اين کار آينده حرفه ای خود را به خطر انداخته اند .

در همين راستا روزنامه همشهری نيز در مقاله ای در صفحه آخر خود٬ اين موضوع را بررسی کرده است.
مديران پرشين بلاگ پيگير اين موضوع هستند و اميدواريم تا به زودی اين مشکل رفع شود.

در حاشيه:

يک تغيير اساسی در تنظيمات سرور انجام شده است که بايستی سرعت دسترسی به وبلاگها را چند برابر کند.(سرعت  گرفتن وبلاگها از روی سرور عملا ۴ برابر شده )
لطفا از ميزان موثر بودن اين بهينه سازی و احتمالا اثرات جانبی آن ما را مطلع کنيد.
ضمنا نسخه ۳.۳ اديتور هم با منو کارکترهای توسعه يافته آماده شد.

ممنون
رضا

نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٢

::رضا::

سَلام،
همانطور که ديده ايد در طول چند روز گذشته تغييرات زيادی در اديتور ايجاد شده است.
نسخه ۳.۱ روی سايت قرار گرفته و بسياری از امکانات پيشنهاد شده از جمله منو right click به همراه امکان کپی از Microsoft Word به آن اضافه شده است.
در کنار اين تغييرات ممکن است ايراداتی هم باشد که به منطور تسريع در نهايی کردن ويرايشگر هر گونه ايراد يا پيشنهادی به نظرتان ميرسد بفرماييد.


سربلند باشيد

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٢

:: رضا ::

سلام ،

ويرايشگر جديد هم آماده شد و الان می توانيد استفاده کنيد!

اديتور برای Internet Explorer 5.5 به بالا طراحی شده است و همه امکانات ويرايشگر های پيشرفته در حد امکان در آن در نظر گرفته شده است.


اگر ايراد يا پيشنهادی به نظرتان رسيد حتما بگوييد! خبر رسمی با توصيحات در اولين فرصت ارائه می شود!

اين نسخه بصورت آزمايشی است و تا پايان هفته نهايی می شود!

نکته: برای اينکه فاصله بين خطوط نيافته به جای Enter از Shift + Enter استفاده کنيد اين قاعده در همه اديتور های WYSIWYG رعايت ميشه!

قربان همگی

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۸٢
::عطا::

اين روزها اتفاقات زيادی برای اينترنت ايرانی و همچنين سايت پرشين بلاگ افتاد. در حاليکه مشغول جمع آوری امضاء برای اعتراض به مقاله سطحی منتشر شده در CNN و رويترز بوديم به دليل رعايت نکردن قوانين کپی رايت توسط يکی از کاربران پرشین بلاگ و شکایت یکی از سازمانهای بین المللی، سرور وبلاگهاي پرشين بلاگ خاموش و با مشکلات حقوقي مواجه شد که با پيگيريها و تلاشهاي تيم پرشين بلاگ در کمتر از 8 ساعت مشکل مرتفع گردید. از این بابت از کاربران عذرخواهي مي کنيم و مجدداً تاکيد مي نماییم که توافقنامه سايت و همچنين قوانين بين المللي حق کپي رایت را رعايت نمايند.
خبر ديگر اينکه با تماسهای متعدد کاربران سايت پرشين بلاگ، متوجه شديم که پارس آنلاين که يکي از محافظه کارترين ISPهاي ايران است، اقدام به مسدود نمودن سرور وبلاگهاي پرشين بلاگ کرده است و کاربراني که از اين ISP استفاده می نمايند، قادر به خواندن وبلاگهاي پرشين بلاگ نيستند (البته اين کار به ضرر خودشان تمام ميشود. هنوز چيزي نشده پشت سر هم به ما ايميلهايي مي رسد که به اين امر اعتراض داشته و حاضر به تمديد اشتراک خود با پارس آنلاين نيستند.) ISPها فراموش نکنند که تنها 150،000 ساعت از فروش ماهيانه خود را از بابت همين پرشين بلاگ دارند.

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :