وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸٢
::بهرنگ::

آقای پدرام در وبلاگ خود راجع به ارسال email هايي براي تعدادي از وبلاگنويسان از طرف ersianbloghelper@yahoo.com خبر داده است. ظاهرا در اين email ها از كاربران خواسته شده پسورد خود را در فرمي نوشته و email را reply كنند.
۱- با آنكه چندين بار گفته شده، ولي باز تاكيد مي كنيم كه پرشين بلاگ هيچگاه از شما درخواست كلمه عبور نخواهد كرد. لذا به هيچ عنوان كلمه عبور خود را براي كسي نفرستيد.

۲- پرشين بلاگ هيچگاه نرم افزاري را براي شما ارسال نخواهد كرد و در صورتي كه نياز به نصب برنامه اي خاص باشد، اين نرم افزار تنها از سايت رسمي پرشين بلاگ (http://persianblog.ir) قابل دريافت خواهد بود. همچنين اين موضوعات حتما در وبلاگ مديران سايت (http://admin.persianblog.ir) يا قسمت خبرهاي سايت به اطلاع تمام كاربران پرشين بلاگ خواهد رسيد.

۳- آدرس فرستنده email هايي كه توسط پرشين بلاگ ارسال مي شوند، به فرمت @persianblog.ir ( مانند admin@persianblog.ir ) است. توجه داشته باشيد كه امكان تقلب و فريب در اين مورد هم وجود دارد يعني اشخاصي مي توانند email هايي با آدرس فرستنده دلخواه به شما ارسال كنند. روش ساده و غير تكنيكي ( بدون مطا لعه email header) براي اطمينان از درستي فرستنده ، ارسال يك reply به email مذبور است. در متن نامه email دريافت شده را قرار داده و درباره صحت آن سوال کنيد. در صورتی که email واقعی بوده است ، پاسخ آن را دريافت خواهيد كرد.

بطور كلي هيچگاه نرم افزاري را كه توسط email دريافت کرده و يا از سايتهای مشکوک download کرده ايد، قبل از بررسی با anti-virus و اطمينان از آلوده نبودن آن روی کامپیوترتان نصب نکنيد.

نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٤ خرداد ۱۳۸٢
::پرشین بلاگ::

سايت پرشين بلاگ، با تمام فراز و نشيبهاي خود يکساله شد. سايت پرشين بلاگ با قالب و ابزارهايي کاملاً فارسي، در 23 خرداد سال 1381 پا به عرصه اينترنت گذارد. اين سرويس به گونه اي طراحي شد که هر شخصي، در هر سطحي از معلومات فني، بتواند به راحتي صاحب يک آدرس و صفحه اختصاصي در اينترنت به صورت رايگان شود و يادداشتهاي خود را که حاصل خلاقيتها و توانايي خويش در زمينه هاي مختلف است، در منظر ديد و نقد همگان قرار دهد. تلاش گروه پرشين بلاگ بر آن بوده است که بتواند با ارائه سرويسي مطمئن، سريع و با کيفيت، ميزباني خوبي براي محتواي فارسي ايجاد شده باشد و به حق، کاربران نيز توانستند بخوبي از اين امکان استفاده نموده و زبان فارسي را در زمره چهار زبان اول وبلاگنويسان دنيا قرار دهند.
سرويس پرشين بلاگ در طول يک سال گذشته، شاهد تغييرات زياد سخت افزاري (از يک سرويس مشترک تا دو سرور اختصاصي) و نرم افزاري، در جهت افزايش کارايي و امکانات خود بوده و در تمام اين مراحل سعي داشته است تا کاربران، شاهد کمترين تغييرات در نحوه مديريت وبلاگها باشند. ما معتقديم که هنوز هم جاي ايجاد و به روز رساني امکانات سرويس پرشين بلاگ وجود دارد و تمام سعي خود را در اين جهت انجام خواهيم داد.
اکنون که به مدد سرويس پرشين بلاگ، حجم وسيعي از محتواي فارسي در اينترنت ايجاد شده است (و البته از اين جهت ما به اهداف خود دست پيدا کرده ايم)، هدف بعدي گروه پرشين بلاگ، دسته بندي محتواي ايجاد شده و ايجاد ابزارهاي جستجو در اين محتواست تا دسترسي به اطلاعات فارسي، بسيار آسان باشد.
گروه پرشين بلاگ همانند قبل، اهداف خود را بسيار والاتر از آن مي داند که خستگي و فشار مالي بتواند، آن را از پاي درآورد. اميد است تا با حمايت شما عزيزان بتوانيم، بيش از پيش در اين راه قدم برداريم.
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ٩ خرداد ۱۳۸٢
::بهرنگ::

راهنماي استفاده از امكان بايگاني يادداشتها:

با استفاده از اين امكان جديد در پرشين بلاگ مي توان نوشته هاي قديمي وبلاگ را به ترتيب و بازه زماني مشخص شده به صورت صفحات جداگانه ايجاد نمود و براي دسترسي بازديدكنندگاني كه خواهان مطالعه نوشته هاي قبلي شما هستند، آماده كرد.
سرويس پرشين بلاگ امكان ايجاد و ذخيره سازي صفحات آرشيو را براحتي و بصورت رايگان در اختيار شما قرار مي دهد.
از بايگاني وبلاگ مي توان براي ايجاد لينك به يادداشتها نيز استفاده كرد.

مراحل ايجاد آرشيو:

1-بعد از ورود به سايت، به قسمت تنظيمات وبلاگ برويد و "نوع آرشيو" را به صورت ماهيانه يا هفتگي تنظيم كنيد. در اكثر موارد انتخاب بايگاني ماهيانه توصيه مي شود. بخصوص اگر وبلاگ به طور مرتب به روز شده باشد.
2- گزينه مديريت آرشيو را از منوي كاربر انتخاب كنيد. با ورود به اين قسمت وضعيت فعلي آرشيو نمايش داده مي شود. گزينه "بازسازي كلي آرشيو" را انتخاب كنيد. بعد از اتمام كار، بايگاني تمام يادداشتهاي شما از اولين تا آخرين يادداشت ايجاد شده و روي سرويس دهنده پرشين بلاگ يا وب سايت شما قرار مي گيرد.
3-براي ايجاد دسترسي بازديدكنندگان به بايگاني يادداشتها، صفحه اي بنام "شاخص آرشيو" بطور اتوماتيك توسط بخش بازسازي آرشيو ساخته مي شود كه در آن ليستي از صفحات بايگاني شده قابل مشاهده و انتخاب است. به اين ترتيب با قرار دادن يك لينك در وبلاگ به اين صفحه، بازديدكنندگان قادر به مشاهده اين فهرست و انتخاب مطالب بايگاني خواهند بود.
براي انجام اين كار گزينه "ويرايش قالب وبلاگ" را از منوي كاربر انتخاب كرده و لينك زير را در جاي مناسب از قالب قرار دهيد:

<a href="<#ArchiveIndex#>">آرشيو</a>
4-در صورتي كه بخواهيد شكل و محتواي صفحه شاخص آرشيو را تغيير دهيد، گزينه ويرايش قالب در بخش مديريت آرشيو را انتخاب كنيد. در قسمت انتهايي صفحه توضيحاتي در مورد نحوه عملكرد Tag هاي شاخص آرشيو بيان شده است.
پس از انجام اين مراحل بايگاني كامل يادداشتهاي شما ايجاد شده و در اختيار بازديدكنندگان قرار مي گيرد.

ايجاد لينك به يادداشتها با استفاده از بايگاني مطالب

1-گزينه ويرايش قالب وبلاگ را انتخاب كنيد.
2-دستور زير را در متن قالب وبلاگ پيدا كنيد:

<a href="/?date=<#archivedate #>#<#postid#>">…
3-دستور بالا را به شكل زير تغيير دهيد:

<a href="<#PostArchiveFile#>#<postid#>">…
4-قالب را ذخيره كنيد.
5-گزينه بازسازي وبلاگ را انتخاب كنيد.
6-براي اعمال اين تغييرات در صفحات آرشيو، گزينه بازسازي كلي آرشيو در قسمت مديريت آرشيو را انتخاب كنيد.

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :