وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸۱
::بهرنگ::

به علت ارسال email هاي junk و ويروسي تعدادي از mailbox هاي پرشين بلاگ پر شده بودند و احتمالا كاربران در ۲۴ ساعت گذشته در ارسال email به سايت دچار مشكل شده اند. مشكل حل شده و بابت اين تاخير و عدم پاسخگويي پوزش مي خواهيم . در صورتي كه email شما برگشت خورده است ، اكنون آن را ارسال كنيد.

نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳۸۱
::عطا::

دوستان گروه کامپيوتر و تکنولوژي يه قرار چت در Paltalk گذاشتن و يک ميل هم براي ما فرستادن و از ما خواستن که اين قرار را به همه اعلام کنيم. يه وبلاگ هم به همين منظور درست کردند. يک timer هم توش گذاشتن که داره کم ميشه تا قرار چت (روز سه شنبه ساعت 10 شب). دوستاني که مايلند در اين چت شرکت کنند ميتونن به اين وبلاگ مراجعه و آخرين اخبار و نرم افزار مورد نياز را دريافت کنند.
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٢٠ آذر ۱۳۸۱
::عطا::

آقايان، پدارم و محسن با صرف وقت زياد يک کار خوب انجام دادن. پيشنهاد مي کنم اين يادداشت اونا رو بريد و ببينيد. همينجا ازشون تشکر مي کنم و خسته نباشيد مي گم.
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۱
::بهرنگ::

يه عدهاي ظاهرا احساس بامزگي كردن و به اسم من توي commenting وبلاگ مديران سايت مطلب نوشتن. ظاهرا بايد براي comment دادن هم يه Public Key براي خودمون درست كنيم و امضا بندازيم زير پيغام! در هر صورت دوستان بدونن كه اگه پيغام نامربوطي نوشته شده بود، علت چي بوده.
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

يک بررسي آماري از سايت پرشين بلاگ انجام شده است که بسيار جالب مي باشد:

تاريخ: ۱۰ آذر ۱۳۸۱
زمان: ۱۳:۳۰
تعداد يادداشتها: ۱۰۵۳۶۰
تعداد پيامها: ۲۱۶۱۸۵
نسبت تعداد پيامها به يادداشت ها: ۰۵/۲ (اگر يادداشتهايي که براي آنها پيام گذاشته شده است را در نظر بگيريم اين نسبت به ۱/۴ مي رسد.)
تعداد کاربراني که وبلاگ آنها بررسی شده و در فهرست قرار دارند: ۵۰۰۹ نفر (۷۶% مرد و ۲۴% زن)
تعداد کل کاربراني که تاکنون ثبت شده اند: ۲۰۸۹۷(۸۱% مرد و ۱۹% زن)
تعداد بازديدکنندگان اين وبلاگها از ۱۵مرداد ۱۳۸۱: ۲۷۰۱۵۹۴

همچنين ميزان پهنای باند مصرفی روزانه سايت پرشين بلاگ بصورت روزانه در حال افزايش می باشد و در حال حاضر متوسط ۴ گيگا بايت ميزان جابجايي روزانه سايت پرشين بلاگ است.

آمار نشان مي دهد که از ابتداي کار سايت تاکنون بطور متوسط ۲۶ يادداشت و ۵۲ پيام در هر ساعت به سايت ارسال شده است. آمار ماه اخير نشان مي دهد که بطور متوسط ۴۸ يادداشت در هر ساعت (۸/۰ در هر دقيقه) و ۱۲۶ پيام در هر ساعت (۲ پيام در هر دقيقه) به سايت ارسال شده است!

از جامعه شناسان، صاحبنظران و متخصصاني که مي توانند از اين آمار نتايج قابل ارائه اي بدست آورند، تقاضا مي کنيم که اين آمار را بررسي و استنتاج نمايند.
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٩ آذر ۱۳۸۱
::عطا::

امکان جديدي به نام دفترچه يادداشت به امکانات سايت اضافه شد. کاربران سايت پس از ورود، در منوي کاربران گزينه جديدي به نام دفترچه يادداشت را خواهند ديد. اين ابزار در حقيقت بدين منظور تهيه شده که کاربران بتوانند يادداشتهاي تمام نشده و يا نوشته هاي پیش نويس خود را (Draft) در دفترچه خود نگهداري نمايند و در صورت نياز به عنوان يادداشت و يا بخشي از آن بر روي سايت قرار دهند. امکان بالاتر بردن امکانات اين ابزار نيز وجود خواهد داشت که با توجه به بازخوري (Feedback) که از کاربران سايت خواهيم گرفت، انجام خواهد شد.
يک موضوع ديگر: هنوز مشاهده مي شود که emailها و همچنين پيامهاي زيادي مبني بر اضافه نشدن وبلاگ کاربران به ليست به ما مي رسد. کاربران سايت توجه نمايند که تمامي گروههاي موجود در فهرست کاربران سايت توسط مديران گروه ها مديريت مي گردد و ما (مديران سايت) در مديريت دوستان دخالت نمي کنيم. به همين منظور اضافه شدن و يا نشدن به ليست به مديران گروه ها مربوط مي گردد نه به ما. بنابراين اينگونه emailها و يا پيامها ترتيب اثر داده نخواهد شد، چون در حوزه فعاليت مديران سايت نمي باشد.
همچنين در مورد فهرست کاربران با مديران اين فهرست تبادل نظري بسيار خوبي در انجمن مديران پرشين بلاگ سايت پرشين تاک انجام شد و همچنين تصميماتي نيز گرفته شد. اين تصميمات در جهت مشخص نمودن وضعيت کاربران در ليست است. بدين معني که کاربر از ليست حذف شده ، اضافه شده، به گروه ديگري منتقل شده و يا اينکه در حال بررسي است. اميدوارم با راه اندازي اين سيستم، کاربران نيز بتوانند از آخرين وضعيت خود در ليست آگاه شوند.
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٥ آذر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

ديشب موقع انجام Security Check و بررسي اخطارهاي سيستم IDS سرور پرشين بلاگ، معلوم شد كه اقدامات جديدی برای حمله به سرور پرشين بلاگ انجام گرفته است ، لذا براي پيشگيري از انجام نفوذهاي احتمالي و بالا بردن امنيت سرور،بعد از مطالعه پورتهای مورد حمله مجبور شديم تغييرات كلي در سيستم FireWall و Packet Filtering سرور اعمال كنيم تا اين نقطه ضعفهای جديد سرور ميکروسافت را پوشش دهيم.
اعمال برخي از اين تغييرات مستلزم Down كردن سرويس دهنده هاي وب و بانك اطلاعاتي بود و به اين جهت كاربران و بازديدكنندگان پرشين بلاگ از صبح امروز ، با پيغام TimeOut در اتصال به سرور مواجه مي شدند. اكنون تغييرات و تنظيمات مورد نظر براي بالا بردن امنيت سرور و حفظ وبلاگها و نوشته هاي كاربران گرامي پرشين بلاگ انجام گرفته است.
قابل ذکر است که در همين اثنی قطع ارتباط شبکه هم رخ داد و ما را به شک انداخت اما خوشبختانه زود مطلع شديم و نگرانی رفع شد.
تيم پرشين بلاگ از بازديدكنندگان و كاربران پرشين بلاگ به خاطر وقوع اين وقفه در سرويس دهي سايت پوزش مي خواهد.
نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ۳ آذر ۱۳۸۱
::رضا::

همانطور كه قبلا اعلام كرده بوديم از شركت آمريكايي ‎ Yipes به ما خبر داده بودند که بين ساعت ۱۲ تا ۴ بعداز ظهر شيکاگو فقط نيم ساعت ما قطع خواهيم بود اما بد قولی از آب در آمد و بيشتر طول کشيد اما خوشبختانه از اين بازه زمانی خارج نشد.

الان دقيقا چهار بعد از ظهر شيکاگو است و ما برگشتيم!
ساعت شيکاگو را هم از اينجا ميشه نگاه کرد.

همه جا امن و امان است :)

سربلند باشيد!
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ۱ آذر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

سلام
دو مورد را بايد به اطلاع برسانيم:

اول اينکه حداکثر تعداد کارکتر های هر پيام که ۲۵۶ بايت بود به چهار برابر يعنی ۱۰۲۴ بايت افزايش پيدا کرد تا راحت تر بتوانيد پيام بگذاريد.

دوم اينکه پنجشنبه از شرکت Yipes که پهنای باند سرور ما را تامين ميکند به ما اطلاع دادند که برای تعويض و ارتقا برخی تجهيزات شبکه ای تغيير و تحولاتی در حال انجام است که بر روی سرور ما موثر خواهد بود و همچنين به مدت نيم ساعت در تاريخ ۲۴ نوامبر بين ساعتهای ۱۲ تا ۴ بعد از ظهر به وقت شيکاگو آمريکا که ميشه ۹:۳۰ تا ۱:۳۰ صبح روز دوشنبه سرور پرشين بلاگ قطع خواهد بود.

خلاصه اينکه اگر اين دو سه روز اخير تغييراتی در بازدهی سايت ملاحظه کرديد به خاطر اين تغييرات است و خيلی زود بر طرف خواهد شد.

خوش و خرم باشيد!
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :