وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸۱
:::رضا::

سلام
همانطور که ميدونيد مدتی ميشه که مسابقه وبلاگها برگزار ميشه ، و الان وارد مرحله دوم مسابقه شده است و از هر گروه پنج وبلاگ برتر انتخاب شده اند و برای رای گيری معرفی شده اند و تا دو سه روز ديگه رای گيری تموم ميشه!
خوشبختانه دوستان عزيزمون از وبلاگ نويس های پرشين بلاگ با وجوديکه مدت زيادی از شروع وبلاگهای آنها نميگذره موفقيت بسيار چشم گيری به دست آورده اند و تقريبا در هشتاد درصد گروهها جزو برترين ها هستند.
اين گروهها عبارنتد از:

کامپيوتر و اينترنت
علمی و آموزشی
خبری و روزنامه نگاری
عمومی
مذهبی
ادبی و فرهنگی و هنری
اجتماعی
زيباترين قالب

از دوستان عزيز پرشين بلاگی خواهش می کنم که در اين رقابت شرکت کنند و به سايت TopWeblogs.Com بروند و با اسمی که در مرحله اول ثبت کرده بودند به وبلاگهای دلخواهشان رای بدهند.

سربلند باشيد
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۱
::عطا::

سلام، در سايت پرشين تاک يک انجمن مخصوص به رفع اشکالات فني کاربران پرشين بلاگ راه اندازي شده که کاربران ميتونن مشکلات فني خودشون رو اونجا مطرح کنن و مديران پرشين بلاگ و يا دوستان فني سايت، به شما جواب خواهند داد. در آينده هم اين سوالات و پاسخهاي آن در يک صفحه با عنوان پرسش و پاسخ قرار خواهند گرفت.
با تشکر از دوستاني که مشکلات دوستان خود را حل مي کنند.
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸۱
::عطا::

خيلي ها ميپرسن که سايت پرشين تاک و پرشين بلاگ با هم چه نوع همکاري دارد؟ مال پرشين بلاگي هاست؟ مخصوص پرشين بلاگ يا خودش مستقل عمل ميکنه؟ و ...
در حقيقت لزوم ايجاد يک فروم مخصوص پرشين بلاگ از چند ماه پيش احساس ميشد. حتي در اولين جلسه اي که بعضي از کاربران رو دعوت کرديم، قرار شده بود که اونا شروع به ايجاد يک فروم کنن که به وعدشوم عمل نکردند. تا اينکه يکي ار دوستان ما قرار شد اينکارو انجام بده با اين تفاوت که يک فروم بنويسه نه اينکه از جايي دون لود کنه بعد فارسيش کنه. اين دوست و همکار ما در شرکت، اينکارو شروع کرد و ما هم بهش کمک کرديم. البته تصميم گرفته شد که اين فروم پرشين بلاگ رو ساپورت کنه، ولي خودش مستقل باشه (همون کاري که الان انجام شده). البته امکاناتي براي اين فروم پبش بيني شده که اگه سايتهاي ديگر هم بخواهند، پرشين تاک ميتونه، کاربران اون سايت را هم ساپورت کنه.
به هر حال دوستان پرشين تاکی از اينکه کاربران پرشين بلاگي فقط اونجا ميرن، وبلاگ تبليغ ميکنن، ناراحت بودن و از ما خواستند که اينو بگيم. البته مقالات خوبي هم نوشته مي شود که واقعا مفيد هستند و بحثهاي خوبي هم ميشه که اميدواريم محتواي مقالات بهتر بشه و پرشين تاک محل خوبي براي ابراز عقايد، افکار و يا دانش شما باشد.
يک انجمن مخصوص مديران فهرست کاربران پرشين بلاگ ساخته شده که ميتوانند در آن به تبادل نظر بپردازند. همکنون مدير پرشين تاک به مديراني که وارد پرشين تاک شده بودند (چون حتما بايد وارد بشين تا پرشين تاک شما رو بشناسه)، دسترسي لازم رو داده (به قول اين فروميها دعوت شدن) و ميتوانند داخل اين انجمن بشن.
يک انجمن ديگر هم مخصوص وبلاگنويسان است. اين انجمن محل خوبي براي تبادل نظر و يا تبليغ وبلاگ همه وبلاگنويسان (چه پرشين بلاگي، چه بلاگ اسپاتي و چه ...) است. به اينجا هم حتما سر بزنيد.
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۱
::عطا::

پس از چند هفته تلاش احسان خان توکلي و يک هفته کار مشترک با بنده و کمک و تست دوستان پرشين بلاگي (zoup، Kevin، mobtadi، eye و ... - ببخشيد اگه بقيه رو فراموش کردم)، سايت PersianTalk.com را که قولشو داده بوديم، راه اندازي شد. اين سايت يک انجمن گفتگو و به قول فرنگيها يک Forum است. تنها فرق اساسي اين فروم با فرومهاي ديگر، پشتيباني اين فروم از پرشين بلاگ است. تمامي کاربران پرشين بلاگ با شناسه کاربري و کلمه عبور خودشون ميتونن وارد فروم بشن (البته اولين بار که وارد ميشين خود سيستم براتون يک کاربر در فروم دست ميکنه) و احتياجي به پر کردن فرم عضويت ندارند (اين نکته يادتون باشه که موقع ورود مشخص کنيد که از پرشين بلاگ اومدين). البته پس از ورود ميتونن برين و مشخصات مربوط به فروم (به عنوان مثال صورتک) را به دلخواه تغيير بدين. البته هميشه در کنار شناسه کاربري شما نوشته مي شود (پرشين بلاگ) و کسي نموتونه بياد و بجاي شما حرفي بزنه. کلمه عبور کاربران پرشين بلاگ هميشه همان کلمه عبور در پرشين بلاگ خواهد بود.
کاربران جديد فروم هم قدمشان بر روي چشم، بيايند و فرم عضويت را پر کنند و در جمع ما شرکت کنند. همين الان که دارم اين يادداشت رو مي نويسم، احسان داره يکي يکي گروه هاي موجود در ليست کاربران پرشين بلاگو به عنوان انجمن به سايت اضافه ميکنه. هر کسي ميخواد سر مديرش داد بزه، قوربون صدقش بره و يا بگه منو چرا اضافه نکردي بره توي انجمن گروه بگه که مديران فهرست اونجا رو چک مي کنن (اگه بازم اينجا پيام بزاري خودت ميدوني). البته يک انجمن خصوصي هم براي مديران فهرست وجود داره که يکي يکي به اين انجمن دعوتشون ميکنيم.

قربون همه
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۱
::رضا::

سلام
همچنان تعداد زيادی از سوالاتی که ميشه در مورد فهرست کاربران و علت اضافه نشدن به فهرست کاربران است.
بايد مجددا تاکيد کنم که مديريت فهرست کاربران بر عهده مديران گروه ها هستند که از ميان خود کاربران پرشين بلاگ انتخاب شده اند.
در حال حاضر مشکلی که وجود دارد اين است که نويسندگان وبلاگها ، مديران گروهها را نمی شناسند و يا نمی توانند با آنها ارتباط بر قرار کنند.
اين مشکل با راه اندازی انچمن ها حل می شود. اين سرويس در حال حاضر راه اندازی شده است و در حال آزمايش و رفع اشکالات است و بصورت مستقل عمل ميکند و علاوه بر کاربران پرشين بلاگ کليه علاقمندان می توانند در اين انجمنها وارد بحث و گفتگو شوند.
اين قسمتی از طرح بزرگ ارتباطی است که از مدتها قبل آنرا شروع کرده ايم و در مدت زمانی که پرشين بلاگ از کار افتاده شده بود پيشنهادات مختلفی هم در اين زمينه شد که ما را مصمم تر کرد.
پس از راه اندازی انجمن های گفتگو ، سالن های گفتگوی صوتی و تصويری و گپ به همراه چند طرح ديگر :) به مرور راه اندازی خواهد شد.

سربلند باشيد
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۱
::بهرنگ::

بالاخره رد شد! حکايت اتفاقهايي که برای پرشين بلاگ تو اين يه هفته افتاد، از قضيه "اتوبوس جهانگردي" تو كارتون "مورچه و مورچه خوار" بدتر بود! ميشه گفت اين يكي اتوبوس نبود، "سفينه جهانگردي" بود كه با پشت سر گذاشتن چند سال نوري مياد رو زمين و اين دفعه اومد نشست رو پرشِن بلاگ .
به هر حال هر چي بود گذشت و اميدوارم تا دفعه بعد(چند سال ديگر) تكرار نشه.
يه اتفاق ناگوار هم در همين مدت down بودن پرشين بلاگ افتاد و اونم خبر درگذشت كسري موحد، نويسنده وبلاگ كلاغ سياه بود. يادمه "كلاغ" جز اولين كسايي بود كه تو پرشين بلاگ شروع به نوشتن به صورت جدي كرد. روزاي اول راه افتادن پرشين بلاگ،بچه هاي گروه هر روز وبلاگ كلاغ رو مي ديدن. سبك نوشتنش جالب و منحصر بفرد بود.من شخصا از نوع نگاه واقع بينانه اش به مسائل مرتبط با ايران و ايرانيان خوشم ميومد. يادمه يه جايي در توصيف يك فرد ساكن خارج از كشور كه ادعاها و مطالبي رو بيان كرده بود، تو يه جمله كوتاه وجالب گفت: " اين آقا ادعاي ايراني بودن داره ولي تو جلسات سخنراننيش براي ايرانيها انگليسي صحبت مي كنه!".
تا چند وقت پيش كه ازش دعوت كرديم تو يه جلسه با شركت چند تا از دوستان وبلاگنويس شركت كنه، نمي دونستم كه خارج از ايران زندگي ميكنه. سبك و محتواي نوشته هاش طوري بود كه انسان فكر مي كرد همينجا تو همين مملكت زندگي مي كنه. اين اواخر هم كه مطالبي در مورد پناهجويان ايراني تحت عنوان "پ مثل پناهنده" مي نوشت، باز احساس مسووليت و پيگريش در مورد مشكلات هموطناش كاملا گويا و واضح بود. نه اينكه مثل عده اي كه تا چند سال پيش تو همين مملكت بودن، اينجا درس خوندن و تا اينجا بودن هي دم از پيشرفتهاي اونور آب مي زدن (فقط حرف مي زدن، حداقل يه كاري رو شروع نكردن) .حالا هم كه رفتن اونجا، ديگه فراموش كردن که تا همين 3-4 سال پيش چطوري با هزار زحمت با مودم dial-up به اينترنت وصل می شدن. نشستن اونجا و به عوض کمک به کسانی که داخل کشور با زحمت فراوون و صرف هزينه شخصی و وقت زياد، سعی می کنن يه کاری در زمينه عمومی سازی استفاده از اينترنت تو کشور انجام بدن، موعظه می کنن و سنگ خارجی رو به سينه می زنن. البته انتظاری بيش از اين هم از عده ای از اونا نمی ره چون به نظرشون "هر جا بيشتر حال بده، اونجا وطنمه"!
فکر می کنم الان کلاغی نشسته اون بالا و بهتر و دقيقتر از هميشه هموطناشو زير نظر داره. اميدوارم هر روز که می گذره خوبيها و پيشرفتهای بيشتری رو ببينه. روحش شاد.
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۱
مرگ را دانم ولی تا کوی دوست، راهی ار نزديکتر دانی بگوی!

خوب ! اين پرشين بلاگ لعنتی با اين همه نحسی که يقه شو گرفته بود بالاخره اومد!
اما واقعا جای کلاغ سياهمون خاليه!
اميدوارم که آشيانه جديد بهش خوش بگذره!

رضا
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

پس از يک هفته که هر دقيقه آن براي ما ساعتها گذشت، مشکل سرور پرشين بلاگ حل شد و هم اکنون پرشين بلاگ بيدار است. در اين مدت دوستان زيادي در سيستم نطرخواهي به ما لطف داشتند و جملات پر از محبت آنها به ما انرژي مي داد. در عوض عده اي نيز از فرصت استفاده کرده به تبليغ سرويس خود که در آينده راه اندازي ميشود و يا وبلاگ خود پرداختند. همچنين عده اي هم ما را در مظان اتهام و هتاکي قرار دادند که اين نوع برخورد در جامعه امروز ما امري عادي است و جاي تعجب ندارد (البته براي ما بد نبود، چون مشخص شد که کي دوست و کي دشمن). به هر حال مشکلات به وجود آمده پشت سر گذاشته شد و اطلاعات شما عزيزان بدون کوچکترين آسيبي دوباره در اختيارتان قرار گرفت. اميدواريم از اين نوع مشکلات ديگر رخ ندهد.
و اما يک تشکر مخصوص از عمو حميد عزيز که کمک بسياري به ما کرد و مقداري از فضاي خود را در اختيار پرشين بلاگ قرار داد تا بتوانيم با شما در ارتباط باشيم. همچنين سيستم نظرخواهي رو روزانه آرشيو هم کرد. از عمو حميد بسيار متشکريم و اميدواريم بتوانيم جبران کنيم.
با تشکر
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۱
::رضا::

همه چيز رديفه؟ بهم بگيد چون من غرق خوابم!
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢ آبان ۱۳۸۱
::رضا::

سلام

اين قوانين مورفی دقيقا برای من نوشته شده! الان يک ساعت داشتم براتون مطلب مينوشتم همش پريد!!
خوب حالا از نو اما اين دفعه خلاصه تر ميگم:) ديشب تا ساعت ۴ صبح داشتم اين درخواستهای مديريتی را بررسی ميکردم ، بايد يک نکاتی رو مطرح کنم:

۱-از همه مديران فهرست کاربران تشکر ميکنيم و کارشون رو دارن عالی انجام ميدن و اميدواريم بتونيم جبران کنيم.

۲-تا همين يک ساعتو چند دقيقه پيش امکان بررسی تعداد مديران فعلی و متقاضيان هر گروه برای admin وجود نداشت ( کوزه گر از کوزه شکسته آب ميخوره ) بنابر اين هر درخواست بدون در نظر گرفتن وضعيت فهرست هر گروه بطور جداگانه بررسی ميشد.

۳-مديريت گروه ( در واقع ويرايشگری فهرست کاربران فعلا) يک امر انحصاری نيست و تابع قوانين و قواعد مشخص خواهد بود که هر کسی که قدرت تميز و تشخيص آنها را داشته باشد می تواند مدير شود و هر کسی هم که سو ء مديريت کند به همان راحتی که مدير شد به همان راحتی هم بر کنار می شود.

۴-از همه صاحب نظران و وبلاگ نويس هايی که دوست دارن گروهی پويا و با کيفيت بالا و موجب افتخار داشته باشند درخواست ميکنم که در شکل دهی به تعريف دقيق هر گروه و قواعد و قوانين عضويت در آن با ما همکاری کنند.
ما اينجا وبلاگ نويس درجه اول و دوم نداريم هرچند وبلاگ مبتدی و متوسط و پيشرفته داريم.
کمک کنيد تا هر چه سريع تر قواعد دقيق عضويت در هر گروه شکل بگيره تا تکليف همه معلوم باشه و اختلاف سليقه در مديريت موجب اختلاف بين مديران گروهها و يا سايرين نشود.
اميدوارم بتوانيم بعدا برای وبلاگها گروه سنی و يا طبقه بندی کيفی (مبتدی ، متوسط ، ... ) ايجاد کنيم.

۵-مديريت گروههای مذهب و سياست بسيار حساس و مشکل است و کسی که درخواست ميدهد بايد بی طرف و فارغ از تعصب بوده و به مخالفين خود هم حق اظهار نظر بدهد.
ما نمی توانيم برای هر حذف يا اضافه شدن يک بحث اعتقادی يا سياسی داشته باشيم.
لطفا کمک کنيد تا قوانين اين گروه دقيق و واضح شکل بگيرد و مطابقت با توافق نامه پرشين بلاگ هم باشد.
متاسفانه بسياری از درخواستهای مديريت به قصد قلع و قمع مخالفين داده شده بود.

۶-کسانی که هنوز يک ماه نشده که وبلاگ می نويسند يا خيلی دير به دير می نويسند درخواست مديريتی ندهند.
ضمنا هر کسی بايد در همون زمينه ای که وبلاگ خودش هست مديريت کند مثلا يک مهندس کامپيوتر که در وبلاگش فقط مطالب ادبی مينويسد برای مديريت کامپيوتر درخواست ندهد.

۷-وبلاگ نوشتن ماهيتا يک نوع نويسندگی و يک نوع ژورناليسم و همينطور يک نوع يادداشت شخصی است که در معرض ديد عموم است :) و هر وبلاگی هم با عنوان وبلاگهای عمومی سازگار است اما نمی توان هر وبلاگی را در بخش عمومی يا اخبار يا شخصی يا نويسندگی قرار داد و اميدوارم مديران گروهها اين تفاوتها را در نظر بگيرند.

۸-مهم!
حذف تبليغ و يا اختلال در نمايش آن بی برو برگرد موجب حذف کامل وبلاگ خواهد شد و با کسی هم تعارف ندارم!
از مديران گروهها خواهش می کنم اگر در اين مورد چيزی مشاهده کردند به وبلاگ نويسان اخطار بدهند چون من بی اخطار وبلاگ را حذف خواهم کرد.
ضمنا هر گونه پيشنهاد برای بهبود سيستم تبليغات استقبال می شود.
تماس: reza@persianblog.ir

۹- در حال حاضر گروههای طنز و محيط زيست فاقد متقاضی مديريت هستند

۱۰- پيشنهادات و نظرات يادتون نره! هم اکنون نيازمند ياری سبزتان هستيم! :))

خوش و خرم و ايرانی باشيد!

قربون همگی!
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :