وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸۱
::پرشین بلاگ::

سيستم مديريت فهرست کاربران تکميل شد و بر روي سايت قرار گرفت. در اين سيستم براي هر گروه يک و يا چند نفر به عنوان مدير در نظر گرفته مي شود که اين مديران توانايي اضافه، انتقال به گروه ديگر و حذف وبلاگهايي که در گروه آنها در ليست انتظار قرا گرفته اند را دارند. همچنين اين مديران مي توانند وبلاگهايي را که قبلا به فهرست اضافه شده اند را نيز حذف و يا به گروه ديگري منتقل کنند.
هر يک از کاربران پرشين بلاگ که مايلند به عنوان مدير فهرست کاربران با سايت همکاري نمايند، مي توانند با مراجعه به صفحه عضويت مدير فهرست کاربران که از طريق صفحه فهرست کاربران قابل دسترسي است و پر کردن فرم عضويت در ليست انتظار قرار گيرند. مديران سايت پس از بررسي، او را به عنوان مدير فهرست کاربران براي گروهي که خود درخواست نموده است، انتخاب کرده و دسترسي هاي لازم را در اختيارش قرار مي دهند. کاربران عزيز توجه داشته باشند که افرادي به عنوان مدير فهرست کاربران پذيرفته خواهند شد که محتواي وبلاگشان با گروه درخواستي مطابقت داشته باشد و به طور کلي از اعضاي فعال پرشين بلاگ باشند.
همچنين يک موافقتنامه جهت استفاده از فهرست کاربران نيز در صفحه اول فهرست کاربران قرار داده شده است.
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸۱
::بهرنگ::

به سلامتي، ابزار جستجو در وبلاگها هم آماده شد. در استفاده از اين ابزار خصوصا در مورد جستجو براي بيش از يك كلمه ، براي رسيدن به نتايج دقيقتر از گزينه "جستجو براي وجود تمام كلمات" استفاده كنيد. هنوز گزينه هاي جستجوي پيشرفته به اين ابزار اضافه نشده است، لذا نظرات خود تون رو راجع به اين ابزار در قسمت پيامهاي ديگران بنويسيد.
سيستم جديد ليست وبلاگها كه بر اساس Open Directory کار مي كند، ظرف سه روز آينده روي پرشين بلاگ قرار خواهد گرفت.در حال حاضر يك سري كارها از جمله آماده سازي "انجمن مديران دايركتوري" در مرحله تست هست كه پيشبيني مي كنيم حداكثر تا روز چهارشنبه همين هفته ، سيستم جديد آماده كار بشود.

نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸۱
::عطا::

بعضی از کاربران با ارسال نامه های خود ذکر کردند که کلمه عبور خود را فراموش کرده اند و کلمه عبوری که ابزار "کلمه عبور خود را فراموش کرده ام" برايشان ارسال می کند، چند تا علامت سوال (؟؟؟؟؟؟) است. البته مشکل اين کاربران تعريف فارسي و يا عربي کلمه عبور است. به هر حال با تغييراتي که در ابزار "کلمه عبور خود را فراموش کرده ام" ايجاد کرده ايم، اگر کلمه عبور، فارسي و يا عربي باشد نيز عين کلمه ارسال مي گردد. کاربراني که در اين مورد مشکل دارند، لطفاً دوباره از اين ابزار استفاده نمايند.
نکته دوم اينکه همانطور که قبلاً هم گفته بودم، سيستم فهرست کاربران در حال آزمايش است و تا زماني که اين سيستم شروع به کار کند، فهرست کاربران به روز نخواهد شد. لطفاً ديگه در سيستم نظر خواهي و يا در نامه هايتان ننويسين که چرا ما را به ليست اضافه نمي کنين.
نکته سوم اينکه رضا سيستم جديد تبليغات را براي اينکه کاربران از به هم خوردن قالبوش ناراضي بودن راه اندازي کرده. لطفاً ما را از نظرات و پيشنهادات عملي خود درباره سيستم جديد تبليغات و همچنين طرح فهرست کاربران مطلع نماييد.
نکته آخر اينکه مطمئن باشيد که ما همه نامه هاي ارسالي شما را مي خوانيم ولي به علت کمبود وقت واقعاً نمي توانيم به همه آنها جواب بدهيم. بسياري از اين نامه ها نيز سوالات تکراري است. البته دليل اين نامه ها خود ما هستيم که هنوز يک سيستم کمک (Help) خوب نداريم. به همين دليل در چند روز آينده يک قسمت با عنوان "پرسش و پاسخ" به منوي اصلي اضافه مي شود که جواب بسياري از سوالات شما در آنجا داده شده است.
ما را از نظرات خود آگاه کنيد تا محيطی که در آن هستيم هر روز بهتر از ديروز باشد.
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٢٤ مهر ۱۳۸۱
::رضا::

سلام، همانطور که می بينيد شيوه نمايش بنر های تبليغاتی در وبلاگها را عوض کرديم!
نحوه نمايش تبليغات بدين شکل است:

۱. وبلاگ شما بدون هيچگونه تغييرات به روی صفحه لود می شود.
۲. پس از هفت ثانيه يک کادر تبليغاتی با جلوه های ويژه در گوشه بالا ظاهر می شود.
۳.هر زمانی که بخواهيد با کليک به روی علامت ضربدر در گوشه کادر می توانيد آنرا محو کنيد.
۴.پس از ۳۰ ثانيه نمايش ، اين کادر محو شده و به گوشه صفحه منتقل می شود.
۵. در صورت تمايل با کليک بر گوشه صفحه مجددا می توانيد کادر تبليعاتی را ملاحظه کنيد.

برخی امتياز های اين روش برای وبلاگ خوان:

۱. شکل و قالب و زيبايي وبلاگ کاملا حفظ می شود.
۲. خواننده کنترل کامل بر نمايش تبليغات دارد.
۳. تبليغات به طور دايم باعث بر هم زدن تمرکز و حواس خواننده نمی شود.
۴. بخش تبليغات کاملا مشخص شده و از محتويات وبلاگ جدا می گردد.
۵. مشکل موتور های جستجو رفع می شود.

برخی امتياز های اين روش برای تبليغ دهنده:

۱. تبليغ با جلوه ويژه نمايش داده شده و در مدت زمان نمايش در مرکز توجه بيننده قرار دارد.
۲. تبليغ تازگی و جذابيت خود را حفظ کرده و بيننده آنرا عادی و سرسری فرض نمی کند.
۳. پخش مکرر و ثابت تبليغ باعث آزار بيننده و ايجاد ذهنيت منفی از تبليغ دهنده نمی گردد.
۴. امکان استفاده از جلوه های تصويری ويژه مانند انيميشن های پر سرعت فراهم می شود.

لطفا نظرات و پيشنهادهای خود را بفرماييد. (فقط در اين مورد نه در مورد ليست اعضا و ساير موارد غير مرتبط)
در انتها از آرمين عزيز نويسنده وبلاگ تخصصي zoup.persianblog.ir به خاطر همکاری در آزمايش سازگاری با مرورگر های مختلف بسيار متشکرم.

قربون همگی
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۱
::عطا::

اول چند نکته در مورد تغييراتی کوچکی که در سيستم پرشين بلاگ رخ داده:
۱) در سيستم يادداشتها، وقتی که کليد فرستادن رو ميزنيد، اين دکمه از کار ميوفته. چون ديده مي شد که چند بار اونو مي زدن و چند بار پيام فرستاده مي شد.
2) توي سيستم پيامها HTML نميشه نوشت. همچنين Script
۳) اندازه عنوان وبلاگ به ۱۲۰ کارکتر افزايش پيدا کرد.
۴) اندازه عنوان يادداشتها به ۸۰ کارکتر افزايش پيدا کرد.
۵) همچنین اشکال عنوان وبلاگ در تنظيمات وبلاگ رفع شد.
۶) هر کسی که در فهرست کاربران هست، اگه بره درخواست بده که بره به يه گروه ديگه از گروه قبلي برداشته ميشه و ميره تو ليست انتظار گروه جديد. پس ديگه تو فهرست کاربران نيست تا دوباره تاييد بشه
۷) مشکل حذف وبلاگ رفع شد.

اين کوچيکاش بود. همونطور که رضا هم توي دو تا يادداشت قبل (جمهوري پرشين بلاگ) گفته بود، قرار بود که فهرست کاربران رو خود کاربران ويرايش کنن. ما تمام ابزار لازم براي اين کارو نوشتيم و الان روي سايت هست و داره تست ميشه (ولي شما نمي بينين). اين سيستم وقتي رفت روي سايت به طور کامل توضيح داده ميشه. ولي به طور خلاصه اينطوري کار ميکنه که هر يک از شما کاربران سايت که دلش بخواد همکاري کنه، ميتونه بياد و خودشو به عنوان يک ويرايشگر فهرست کاربران براي يک گروه معرفي کنه. بعد ما ميبينيم اگه ميتونه، اونو به عنوان ويرايشگر سايت تاييد مي کنيم. بعد وقتي وارد سايت شد، ميبينه که يک منو به منوهاش اضافه شده که با اون ميتونه کاربراني که درخواست دادن، قبول کنه يا حذف کنه و يا اينکه بفرسته به ليست انتظار يه گروه ديگه. ديگه فهرست کاربران ميوفته دست خودتون. نظارتو اينچيزا هم ديگه با ما نيست. ببينيم چند نفر ميان همکاري.

قربون همه
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ۱٩ مهر ۱۳۸۱
::رضا::

اخيرا دوست عزيزی در وبلاگ eblisehk2.persianblog.ir مسابقه ای برای انتخاب برترين قالب وبلاگ برگزار کرده اند که طرح بسيار جالبی است که قصد اجرای آنرا داشتيم.
به منظور حمايت از اين رقابت به ده نفر برتر شرکت کنندگان (صاحبان وبلاگ در پرشين بلاگ) در اين رقابت که يک قالب قابل قبول ارايه کنند ۵۰۰ بار نمايش بنر تبليغاتی به آنها هديه می شود و به نفرات اول تا سوم به ترتيب ۱۰۰۰۰ و ۷۵۰۰و ۵۰۰۰ بار نمايش تقديم ميگردد.
علاوه بر اينکه اسم آنها و آدرس وبلاگ آنها به همراه قالب آنها در فهرست قالبها ثبت می گردد.

پيشنهاد خود من اين است که مشابه کاری که در سيستم بلاگر انجام می دهند و قالبهای http://www.blogskins.com را به اسم خودشان ثبت می کنند و کلی هم به به و چه چه تحويل ميگيرن، علاقمندان از اين قالبها ايده اوليه را بگيرند و آنها را برای پرشين بلاگ و برای هماهنگي بيشتر با يک محيط فارسي و با سمبل های ايرانی و به خلاقيت خودشان باز سازی کنند.

قربون همگي
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۱
::رضا::

آنقدر از اوضاع نابسامان فهرست اعضا و دير به دير به روز شدن آن شکايت کرديد که ما ليوان آب که دستمون بود (منظور همون تبليغاته که برای ما مايه حياته ) گذاشتيم کنار و چسبيديم به اين کار!
قرار بر اين شد که مديريت فهرست کاربران را کاملا به شما وا گذار کنيم و برای هر موضوع و گروه کاري از بين علاقمندان و صاحب نظران در اون زمينه گروهی برای طبقه بندی و سامان دهی وبلاگ ها با ما همکاری کنند!
می بينيد که ما پيشاپيش روی همکاری شما حساب ميکنيم! و پيشاپيش هم تشکر می کنيم!
از اونجايي هم که دوست داريم رضايت شما را هميشه فراهم کنيم مذاکراتی را با بزرگترين فهرست وب سايتهای دنيا شروع کرديم که هر وبلاگ پرشين بلاگ مستقيما در دسترس جهانيان قرار بگيرد!
از طرفي يك سر و ساماني هم به اوضاع بخش فارسي و فهرست سايتهاي فارسي اونجا بدهيم و منت جناب گوگل را هم نكشيم كه وبلاگ ها رو ثبت بكنه!
بنابراين اگر دوست داريد از جزييات طرح مطلع بشيد يك سري به Dmoz.org بزنيد!
اين عنوان پيغام را هم از اونجا اقتباس کردم که گفته بودن: The Republic of Web
يعنی کارو بسپريم به مردم خيلی بهتر انجام ميدن تا اينکه يک سيستم اتوماتيک درست کنيم!
(اينو گفتم که پس فردا به عنوان جدايي طلبان پرشين بلاگ بمون تهمت نزنند! )
خلاصه اينکه مذاکرات در جريان است و مشغول طرح ريزی برای سيستم نرم افزاری هستيم و منتظر پيشنهادات و نظرات شما هستيم!
ضمنا اينجا لازمه از نويسنده وبلاگ zoup.persianblog.ir به خاطر اظهار نظرات صميمانه و ايراداتي که به پرشين بلاگ گرفته بودند خيلي تشکر کنم!

قربون همگي
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸۱
::بهرنگ::

بالاخره ترديد ها و نگراني هاي گروه پرشين بلاگ در مورد راهكار تامين هزينه هاي سرور با برقراري سيستم تبليغات و راهکارها و تلاشهاي بي وقفه و موثر رضا يكي از دوستان و همراهان هميشگي گروه پرشين بلاگ ، تا اندازه اي برطرف شد. اما تو اين مدت كوتاه كه سيستم تبليغات راه افتاده و انصافا هم استقبال خوبي از سوي تبليغ دهنده ها شده ، بازشاهد يكسري مسائل ناراحت كننده و تاسف بار هستيم. نمي دونم تا كي اين روش غلط "تخريب" و حمله به ساختار ها و پروژه هاي موفق مي خواد تكرار بشه. خب ، برادر من ، شما n ساله سيستم تبليغات اينترنتي راه انداختي ( البته برات راه انداختن !) هنوز نتونستي 4 تا تبليغ درست و حسابي بگيري ، ميايي تهديد مي كني كه "بايد شما بياين تو Ring ما تا بزاريم كارتونو ادامه بدين.." . آخه پسر خوب ، تو كه كل hit ماهيانه وب سايتهاي Ring ت به اندازه hit چهار روز پرشين بلاگ نيست ، چرا داري خودتو ضايع مي كني. چرا مياي زنگ در و مي زني فرار مي كني؟ كه چي؟ وايستا منطقي و با استدلال حرفتو بزن ، پيشنهاد بده نه اينكه الكي لات بازي در بياري و تهمت بزنی.
تا همين يك ماه پيش كه مي گفتن "آدم فروشا ، شما ها اطلاعات مردم رو مي فروشين تا پول سرورتون در بياد؟" .
گفتيم به خدا اطلاعات مردم رو نمي خرن (چون خودشون به اندازه كافي اين اطلاعاتشونو تو Free Webmail ها به آساني در دسترس قرار مي دن!) بياييم پول سرور رو از تبليغات در بياريم .ولي با وجود جو بدي كه تو اين مدت عليه پرشين بلاگ ايجاد شده بود ، تبليغات به طور موفقي پا گرفت و ان شا الله ادامه هم پيدا مي كنه. متاسفم كه اين وسط باز مثل اوايل كار پرشين بلاگ يه عده اي واقعا ضرر مي كنن و ضايع مي شن.
نمي دونم اين چه حكايتي هست كه تا يكي يه كار موفق رو شروع مي كنه ، يه دفعه همه بسيج مي شن تا يارو رو "قهوه اي " كنن.
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸۱
::رضا::

سلام و درود! ببخشيد که کار و گرفتاريهای پرشين بلاگ فرصت نداد تا زودتر خدمت برسم.
خوشبختانه الان پرشين بلاگ بصورت نصفه نيمه خود کفا شده و اميدوارم که تا ماههای آتی بتونيم اينجارو حداقل بصورت غير انتفاعی اداره کنيم.
فراز و نشيبهای مختلف پرشين بلاگ در طول اين مدت باعث شد تا همکاري های دورادور من با بهرنگ و عطا تبديل به يک همکاری تنگاتنگ برای مديريت و بقای پرشين بلاگ بشود.
برنامه های زيادی برای توسعه و بهتر کردن پرشين بلاگ داريم که به مرور با شما مطرح ميکنيم لطفا ما را از نظراتتان مطلع کنيد.
در مورد مطلبی که عطا اشاره کرده بود بايد توضيح بدم که هدف ما از اينکه وبلاگ نويس ها در پرشين بلاگ سهيم باشند اين نيست که فقط آمار و ارقام بازديد کننده ها را زياد کنيم بلکه کيفيت وبلاگها در درجه اول اهميت قرار دارد و سيستم بگونه ای طرح ريزی مي شود که موجب تشويق وبلاگ نويس ها به بهتر کردن و خواندنی تر کردن مطالب وبلاگشون بشه بگونه ای که بتونيم خدمات بهتری را هم به تبليغ دهنده ارايه بکنيم!
بنابر اين کسانی که اخيرا با مطالب و داستانهای سخيف قصد بالا بردن تعداد بازديد کننده های سايتشون را دارند بايد بدونند که ضريب کيفيتی که به وبلاگ آنها می دهيم خيلی کم خواهد بود.
لطفا نظرات و پيشنهادات در مورد تبليغات را به ads@persianblog.ir ارسال نماييد.

قربون همگي
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

بعضی از دوستان و کاربران سايت از کند بودن سايت در روزهای پيش به دليل افزايش تعداد بازديدکنندگان با نامه ها و تلفن های خود ابراز نارضايتی داشتند. گروه پرشين بلاگ تصميم به رفع اين مشکل گرفت و با تغييراتی که در سرويس دهنده بانک اطلاعاتی ايجاد کرد، توانست بازدهی آن را تا ۶۷٪ افزايش دهد. همکنون سرعت سايت بسيار بهتر شده و نسبت به سرویسهای مشابه دارای سرعت بالاتری نیز می باشد. ولی ما باز هم برنامه هايی در جهت افزايش سرعت سايت در حال اجرا داريم. اميدواريم که کاربران و بينندگان وبلاگهای پرشين بلاگ راضی باشند. همينجا از تمام دوستانی که ما را از اشکالات فنی سايت باخبر می سازند و همچنين پيشنهاداتی در جهت بهبود ابزار سايت ارائه می دهند متشکريم و اميدواريم همچنان ما را ياری نمايند.
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸۱
::عطا::

نيما خان افشار نادري همانطور که ميدونيد مدير سايت خوب فرهنگي-هنري پندار که خيلي خوب به روز ميشه و بيننده هاي زيادي هم داره. بعد الظهر روز جمعه ديدم تلفن زنگ زد و يکي پشت تلفن گفت من نيما هستم از پندار. بعد از احوال پرسي نيما شروع کرد مثل خبرنگارها از من سوال کردن، منم نصفه و نيمه جوابشو دادم. بعدش گفت بيا همکاريهارو از تبادل لوگوي سايتها بيشتر کنيم، منم گفتم باشه. بعدش Yahoo! ID منو گرفت و بعد از دو ساعت دوباره با هم صحبت کرديم ولي اينبار مثل هميشه با !YM (من خيلي ها رو ميشناسم و با هم کار هم ميکنيم ولي نه اسمشونو ميدونم نه تا حالا اونا رو ديدم، دنياي مجازي و از اين حرفا). خلاصه سايت پندار يه ذره توسط بچه ها بررسي شد و قرار شد که به نسبت بازديدکننده ها سايتها تبليغات بين دو سايت پخش بشه. روز شنبه کار فني هم تمام شده بود و تبليغات دو تا سايت رفتن توي يه مرکز روي سرور پرشين بلاگ. از آغاز اين همکاري هنوز يک روز نگذشته که سر و کله سايتهاي ديگه (البته از نوع فرهنگی-هنری) هم داره پيدا ميشه. من نميدونم انگار يه جرقه لازمه که همکاريها شروع بشه، فقط بايد يکي پيش قدم بشه. ما قصد داريم به هم کمک کنيم تا سايتهاي ايراني که داراي محتواي خوبي هستن رو دور هم جمع کنيم تا همه با هم پيشرفت کنيم. اين باعث ميشه هم کسايي که توانايي راه اندازي سايتهاي خوب رو دارن نترسن و بيان توي ميدون و هم اين زبان بدبخت، فلکزده فارسي، مثل بقيه چيزاي ايراني ها نره توي زباله داني و موزه ها. فقط ما از دوستاني که از اين سايتها ديدن ميکنن خواهش ميکنيم که کمک کنن که اين اتفاق بيفته.

اين دفه هم شما قربون من برين و هم من قربون شما برم
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۱

::عطا::

توي اين 10 روزه خيلي اتفاقات افتاد. مهترين اتفاق خودکفا شدن نصفه کاره پرشين بلاگ بود! البته دليل عمده اين اتفاق مدير تبليغات سايت بود که کارشو خوب بلده. البته ما با ايشون از خيلي وقت پيش آشنا بوديم (چون از وبلاگنويسهاي قديمي است) و از ابتداي راه اندازي سايت هم با ما همکاري مي کرد ولي ديگه بطور رسمي به گروه پيوست و کارشو شروع کرد. براش آرزوي موفقيت بيشتر مي کنيم.

خوش آمدي


آقاي مدير تبليغات براي وبلاگنويسهاي پرشين بلاگ يه فکري کرده، توپ. قراره وبلاگرهاي پرشين بلاگ هم از درآمد تبليغات سهم داشته باشند. هنوز پول در نياورده داريم پخش و پلا مي کنيم. چيکار کنيم، دل نيست که درياست. البته خودش مياد و بطور کامل براتون جزييات طرح رو ميگه.

قربون همه
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :