وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
 
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

بنا به نوشته چند تا از وبلاگها و سايتها با خبر شديم که متاسفانه يکی از دوستان ما در پرشين بلاگ بر اثر حادثه ای ناگوار، درگذشته است.
تيم پرشين بلاگ اين ضايعه را به خانواده اين عزيز تسليت مي گويد.
همچنين وبلاگ ايشان نيز حفظ خواهد شد تا خاطره اي از او باقي بماند.
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۱
::عطا::

ديروز با بروبچه هاي پرشين بلاگ رفتيم نمايشگاه تلکامپ. البته يکي از دوستان مي گفت که سه روز اول مال کارشناسان ما رو راه نميدن!!! بلاخره راضيش کرديم که بابا من کارت نشون ميدم تو هم با ما مياي تو.
رفتيم نمايشگاه، از درب ورود کارشناس هايي ديديم که نپرس. آقا خوب کارشناسايي بودن، خوووووووووووووب.
گفتيم اول بريم يه سر به ISPها بزنيم ببينيم چه خبره. از خطوط پرسرعت و ... . خبري است يا نه. رفتيم ديديم بابا چه خطوط پرسرعتي ارائه ميدن. همه با لباسهاي يه رنگ، مدل موي يکسان، آرايش يه شکل و بيا و ببين. تازه فهمیدیم که معنای واقعی ارتباطات (communication) چیه. بجاش از نظر تکنيکال هيچي، فقط پز و ...
بعدش گفتيم بريم شرکتهاي نرم افزاري و اونايي که کار وب انجام ميدن (به عبارت ديگه همکاران). هر چي گشتيم که یه شرکت درست و حسابي پيدا کنيم، بتونيم دو کلمه با هم حرف بزنيم نشد. فقط ۳ شرکت بودن که تيم خوبي داشتن. بقيه همون داستان سالن ISPها
خلاصه کلی تاسف خورديم که بيا نمايشگاه کامپيوتر مملکت رو ببين. يارو داره demo نرم افزار نشون ميده، از هر دو صفحه سه تاش error داره.
البته اين نشون ميده که آدمهای درست و حسابی اين رشته، همه از اين مملکت رفتن و يه عده موندن که به دو دليل توی نمايشگاه نميشه اونا رو ديد:
۱) از اونجايی که کارهای نون و آب دار مال افرادیه که رابطشو دارند نه علمشو. پس اونایی که علمشو دارن، پول شرکت کردن توی نمایشگاه رو ندارن
۲) دوم اينکه مردم و مسئولین ما قابلیت تشخیص کار حرفه ای رو از کار آماتور ندارن. چرا خودتو دردسر بدي، هی فيلتر بنويسی error نده. يکی نياد هک کنه و ... . بده بره. يارو ميگه ببين چه سريع کارو تحويل دادن، تازه رنگ صفحاتش هم خيلی شاده.

نتيجه گيری کلی از نمايشگاه الکامپ:
۱) ما (منظور دوستانی هستند که با هم رفتيم نمايشگاه) چقدر احمقيم که هنوز توی اين کشور مونديم.
۲) لطفا ديگه اينقدر نگين IT ،IT . من جاي شما بودم اين IT رو ميدادم، بجاش خروس قندی ميگرفتم
۳) اين نمايشگاه برای تفريح، خيلی خيلی جای خوبيه
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٩ شهریور ۱۳۸۱
تعدادي از کاربران با فرستادن Email وComment اظهار داشته اند که هنگام دسترسي به پرشين بلاگ با پيغام خطاي IP address rejected مواجه مي شوند. به نظر ما اين اشکال با ISP اين کاربران مرتبط است. چون موارد مشابهي ديروز گزارش شدند که با گذشت زمان و Update شدن DNS Server هاي اين ISP ها مساله امروز حل شده است. کاربران عزيز توجه داشته باشند که اين موضوع ربطي به سرور پرشين بلاک نداشته و مربوط به ISP هاي آنها است. در هر صورت براي اطمينان خودتان آدرس ISP هايي را که مشکل دارند در قسمت Commenting قرار دهيد تا نتيجه DNS Query از آنها را ارائه کنيم.

نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٩ شهریور ۱۳۸۱
::عطا::

بلاخره کار انتقال به پايان رسيد و پرشين بلاگ بطور کامل بر روی سرور جديد قرار گرفت. البته در ۱۲ ساعت گذشته، سايت بر روي ISPهايی که دارای cache با زمان update بالا بودند، ديده نمي شد. ولي الان ديگه همه بايد Update شده باشند. به هر حال اميدواريم که ديگه سيستم پرشين بلاگ يک سيستم پايدار باشد و ديگه خواب نره.
در مورد کارهای تبليغاتی و اقتصادي که پرشين بلاگ انجام می دهد، حرف و حديث زياد زده شده است. دوستاني که مايلند در اين مورد با ما همفکري کنند، لطفا براي ما نامه ارسال کنند و نظراتشون رو بگن.
امروز و فردا هم ليست رو به روز مي کنيم. لطفا ديگه نامه و پيام در اين مورد نفرستيد.
مرسي از توجه شما
 
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ۱٥ شهریور ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

پس از سه روز تلاش شبانه روزي کار انتقال پرشين بلاگ به سرور جديد انجام شد. ولي از آنجاييکه ما اگه به رودخونه دست بزنيم خشک ميشه اين انتقال بطور کامل انجام نشده. دوستاني که کمي اطلاعات فني دارد اگر سرور رو ping کنن مي بينن که هنوز ما روي وب سرور قبلي هستيم. البته اکنون ما از دو سرور استفاده مي کنيم که يکي وب سرور که هنوز عوض نشده (تا به روز شدن DNS سرور که 24 الي 72 ساعت طول ميکشه) و ديگري سرور بانک اطلاعاتي که اکنون روي سرور جديد است. به همين دليل ممکنه اين يکي دو روزه سيستم يه کمي کند باشه که با به روز شدن DNS سرور، سرعت بسيار بالا خواهد رفت. يکي از دوستان خواسته بود که ما مشخصات سرور جديد رو اعلام کنيم. اين مشخصات به صورت زير است:


Hardware Specification:
AMD 1GHz
80 GB H.D.D.
512 MB Ram
600 GB Transfer per Month

Software Specification:
Windows 2000 Server
MS SQL Server 2000
MS .NET
Cold Fusion
PHP
Perl
iMail 7.7
Serv-U FTP Server


تمامي نرم افزارهاي نصب شده داراي license هستند و هيچکدام نسخه هاي شکسته شده نيستند (تا حالا اينقدر پول نرم افزار نداده بوديم).
در اينجا هم لازم ميدونيم يک تشکر مخصوص از تيم پشتيباني iran.dreamzsolutions.net داشته باشيم که اين چند روز به صورت شبانه روزي در کنار تيم پرشين بلاگ بودند.
براي دوستاني که اطلاعات فني سيستم پرشين بلاگ رو دنبال ميکنن بايد بگم که سيستم پرشين بلاگ به دو دليل بر اساس بانک اطلاعاتي Access بنا نهاده شده بود. اول نداشتن پول و دوم به دليل اينکه اصلا انتظار اين تعداد بازديد کننده و کاربر رو نداشتيم. به دليل ضعف درايور Access، سيستم دچار کمبود resource مي شد و سايت از کار مي افتاد. به همين دليل براي ادامه کار سيستم کدهاي سيستم رو تغيير داديم تا بتونه با MS SQL Server کار کنه که به همين دليل مجبور به تعويض سرور، تحميل هزينه هاي زياد (با توجه به توانايي ما) و شروع کارهاي درآمدزا (تبليغات و ...) شديم. در مجموع اکنون پرشين بلاگ داراي يک سرور پر قدرت اختصاصي است که توانايي جوابگويي کاربران و بازديدکننده زياد را دارد.
پايان سخن: اکنون پرشين بلاگ وارد مرحله جديدي از حيات خود شده که براي بقاي خود نياز به همکاري و همياري بيشتر کاربران سايت دارد. اميدواريم که کاربران سايت با حمايت بيشتر خود از ما باعث شوند تا ما بتوانيم هزينه هاي سايت را (نه بيشتر) تامين نماييم و با دلگرمي بيشتري بتوانيم سرويسهاي جديد و پرقدرتي را براي شما عزيزان ايجاد کنيم.
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ۱٥ شهریور ۱۳۸۱
تست برای database integrity
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

سرور جديد پرشين آماده شده است و کار انتقال نهايي سايت به سرور جديد از نخستين ساعات بامداد فردا آغاز مي شود. با توچه به زمان Update  شدن رکوردهاي DNS سايت به آدرس جديد که حداکثر حدود 30 ساعت است ، پيشبيني مي کنيم تا نيمه شب پنجشنبه ، پرشين بلاگ با سرور جديد قابل دسترسي و استفاده عموم خواهد بود. تمام مطالب ، يادداشتهاي کاربران پرشين بلاگ به همان صورت اصلي و بطور کامل به سرور جدبد منتقل خواهد شد. در صورتي که در ساعات پاياني امشب قادر به دسترسي يا ورود به پرشين بلاگ نبوديد ، مساله مربوط به انتفال نهايي سرور است و نگراني در مورد از دست رفتن مطالب خود نداشته باشيد. به اميد ديدار در محل جديد :)
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱٢ شهریور ۱۳۸۱
::عطا::

سلام، بعضي از دوستان لطف دارند و اين شايعه را راه انداختن که موضوع دعوت از بعضي کاربران سايت دروغ است. براي اينکه اين موضوع روشن بشه ميتونين اين يادداشت blackhat رو بخونين و صورت جلسه را به روش کوروش ببينيد.
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۱
::عطا::

سلام، الان که دارم اين يادداشت رو مي نويسم تمام پيامها و وبلاگهاي معترض رو خوندم. من واقعا متعجب شدم از اين نوع برخورد با مسئله تبليغات در پرشين بلاگ. مگه خود شما نبوديد که مي گفتيد ما از فلان ارگان دولتي پول مي گيريم. اطلاعات شما رو مي دزديم و هزاران تهمت ديگه. حالا که پول کم اورديم و مجبور شديم تبليغ بزاريم بيا و ببين که چه چيزا که نميگن. ما از چند نفر (12 نفر) به نمايندگي دعوت کرديم که بياين شرکت و نظرات خودشون رو در مورد تغييرات جديد بگن. از اين 12 نفر 1 نفر در خارج از ايران زندگي مي کرد و از 11 نفر ديگر فقط دو نفر اومدن. من داشتم صفحه پيامها رو ميخوندم که ديدم دو نفر از همان کاربراني که ما اونا رو دعوت کرده بوديم ولي تشريف نياورده بودند گفتن که دارن مي رن و ديگري هم رفته فلانجا و ...
ما که براي شما دعوتنامه فرستاديم گفتيم که آقا بيا نظرت رو بگو. کلي هم شيريني خريديم رو دستمون باد کرد. اخه ديگه بايد چيکار کنيم.

نميدونم، تبليغ ميزاريم ميگن ميريم، اه اه چقدر اين پرشين بلاگيها بي شعورن و ...
تبليغ نميزاريم ميگن اينا از فلان جا پول ميگيرن بجاش اطلاعات ميفروشن

به هر حال ما دوباره همون افرادي که دعوت کرده بوديم رو دوباره دعوت مي کنيم. دعوتنامه هم به آدرس الکترونيکيشون پست ميشه. بيان و نظراتتون رو بگين. لطفا بيرون گود نايستيد هي بگين لنگش کن.

خبر مهم
از اواخر مهر ماه سرويس ويژه پرشين بلاگ راه اندازي ميشه. در اين سرويس هر شخص داراي 5 مگابايت فضا و در صورت درخواست دومين اختصاصي خواهد بود. او مي تواند از امکانات پرشين بلاگ براي نوشتن وبلاگ استفاده نمايد ولي يادداشتهاي او در دومين اختصاصي خودش قرار مي گيره. يعني يک وبلاگ اختصاصي با آدرس خودش (مثلا www.myweblog.com) بدون تبليغات، همراه با فضاي اختصاصي براي گذاشتن فايل تصاوير، صدا و ...
دوستاني که تمايل دارن وبلاگنويسي را به طور جدي ادامه دهند مي توانند از اين سرويس استفاده کنند.
مبلغش هم هيچ چيزي نيست به اندازه 15تا پيتزاي مخصوص در سال

ما باز هم منتظر نظرات شما هستيم، لطفا مشارکت کنيد تا بتوانيم سيستمي داشته باشيم که از همه جهات مورد قبول شما باشد و همچنين ما هم بتوانيم مخارج مخارج آن را تامين نماييم.
چرا از دولت پول بگيريم، از شما مي گيريم
نویسنده: پرشین بلاگ - یکشنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

سلام، ابتدا از کاربران پرشين بلاگ براي خرابي سرور عذرخواهي مي کنيم. به علت افزايش تصاعدي بازديدکنندگان سايت (از 12000 به 22000 بيننده در روز) سرور موجود جوابگوي نياز شما عزيزان نيست. به همين دليل گروه تصميم به اجاره يک سرور پرقدرت به طور اختصاصي براي پرشين بلاگ نمود. اين سرور همکنون در حال ستاپ سخت افزاري است. با برنامه ريزي هاي انجام شده تا انتهاي هفته ستاپ نرم افزاري سرور نيز به پايان مي رسد و سايت منتقل خواهد شد و از اوايل هفته بعد پرشين بلاگ با سرور جديد در خدمت شما عزيزان خواهد بود. البته دوستان مطلع هستند که انتقال به سرور ديگر نيازمند کار بسيار فشرده اي است. به همين دليل از همه دوستاني که از پشتيباني سايت گله مند هستند همين جا پيشاپيش عذرخواهي مي کنيم.
با توجه به امکانات بسياري که سرور جديد در اختيار گروه قرار داده است، همکنون در حال برنامه ريزي به منظور ايجاد سرويس هاي جديد هستيم که ليست اين سرويسها (از جمله ايجاد سرويسهاي پرو با اختصاص فضا براي هر کاربر) اعلام خواهد شد.
مرسي
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

دعوتنامه اي که براي بعضي از کاربران فرستاده شده است، تقلبي نيست. اين يادداشت رو نوشتم که باورتون بشه. لطفا تا فردا ساعت 13 با reply کردن ميل فرستاده شده، اطلاع بدين که ميايين يا نه. در ضمن اين جلسه به صرف کيک، نوشابه است.
مرسي
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

با پيوستن اعضاي جديد به پرشين بلاگ و افزايش تعداد بازديدکنندگان و خوانندگان وبلاگها، استمرار کار سرويس نيازمند تجهيزات سخت افزاري قويتري است. به همين منظور گروه پرشين بلاگ مذاکراتي را يک سرويس دهنده پرقدرت آغاز نمود و به توافق رسيده است. در دو هفته آينده سايت پرشين بلاگ به يک سرور پرقدرت منتقل خواهد شد تا سرعت بازديد صفحات بالاتر رود و همچنين مشکلاتي که بعضي اوقات رخ مي داد، ديگر تکرار نشود.
با توجه به هزينه هاي بالاي اجاره سرورهاي پر قدرت گروه پرشين بلاگ تصميم دارد از طريق جذب حمايتهاي مالي و تأمين بخشي از هزينه ها از محل آگهي و تبليغات، بخشي از هزينه هاي سايت را تامين نمايد. به همين منظور بزودي اين تبليغات در سايت آغاز مي شود و همچنين چگونگي دريافت آگهي ها براي سايت نيز اعلام مي گردد.

با تشکر از همکاري کاربران سايت
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳۸۱
::عطا::

وقتي مي بينم که در سايت ما افرادي هستند که به اين خوبي مي نويسند و از روزنامه نگاران بنام اين مرز و بوم هستند، به خودمان مي باليم و سختي ها را تحمل مي کنيم. اين بار مي خواهم چند وبلاگ را به شما معرفي کنم. من اگر جاي شما بودم اين وبلاگها را به منوي Favorites اضافه مي کردم.

- روزنامه نويس
- مداد نوکي (يادداشتهاي مسعود غلامي ...)
- باربد (يادداشتهاي پويا عسکري ...)
- جهان از پشت عينك ادبيات
- آدم و حوا

در آينده وبلاگهاي ديگري از روزنامه نگاران و نويسندگان و وبلاگنويسان خوب (البته از نظر خودم)را در اينجا معرفي مي کنم.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :