وبلاگ مديران سايت
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۱
وجود يک users forum برای سايتی مثل پرشين بلاگ ضروری و مفيد به نظر می رسد. جايی که امکان تبادل اطلاعات فنی و مطرح کردن پرسشها و گرفتن پاسخ از ساير کاربران امکان پذير باشد. ولی برپايی و نگهداری چنين سيستمی جز با کمک و همکاری خود کاربران ميسر نمی باشد. لذا در قدم اول بروبچه های عزيزی که تجربه و دانش کافی در زمينه ايجاد forum های تحت وب (web portal) دارند و مايلند روی اين موضوع وقت صرف کنند می توانند آمادگی خود را به آدرس dev@persianblog.ir اطلاع دهند تا بتوانيم از تجربيات اين عزيزان هم در راه ارتقا سايت استفاده کنيم. پرشین بلاگ امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای برپايی اين forum را در اختيار اين دوستان قرار خواهد داد. اميدواريم مشارکت شما به پيشرفت و ارتقا اين سايت کمک کند.
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۱
email ها و پيامهاي زيادي دريافت كرديم كه در مورد نمايش تعداد بازديدكنندگان هر وبلاگ در ليست اعضا سوال شده است . شمارش گر قبلي به علت ساختار ساده ان كه تنها يك hit counter به شمار می رفت پاره ای اشکالات را هم در نمايش صحيح hit ها و هم کارکرد کلی سيستم ايجاد می کرد به عنوان مثال دوست دانشمندی اقدام به اجرای يک حلقه refresh به مدت ۱۲ ساعت !! کرده بودند که مثلا وبلاگشان در صدر پربينده ها قرار گيرد . به هر حال لزوم داشتن يک counter هوشمند و بهينه در پرشين بلاگ احساس می شود. دوستانی که تجربه عملی در برنامه نويسی script ها با request بالا دارند مطلع هستند که برای سايتهايی مثل پرشين بلاگ استفاده از تکنيک url redirection مناسب نيست زيرا به علت بالا بودن تعداد request ها response queue سرور پر شده و عملا از کار می افتد. لذا تنها راه ممکن برنامه نويسی يک مجموعه اسکريپت client side و server side شبيه state4all است. در حال حاضر روی اين موضوع بررسی می کنيم تا در صورت عملی بودن از نظر امکانات اقدام به راه اندازی آن کنيم .
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۱
مطلب زير از تنها بازمانده محله هکرهای ايرانی خواندنی است، توصيه می کنيم شما هم اين يادداشت را مطالعه کنيد.
با تشکر از black_hat
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

ليست اعضاء موضوعي راه اندازی شد. در اين ليست کاربران سايت بر اساس موضوع وبلاگ دسته بندی شده اند. يکي از تفاوتهای موجود در اين ليست، سيستم ليست انتظار مي باشد. اين سيستم به گونه ای طراحي شده است که کاربر پس از انتخاب موضوع وبلاگ خود و نوشتن توضيحي در مورد آن در ليست انتظار قرار مي گيرد تا مدير ليست پس از بررسي محتواي وبلاگ، او را در ليست قرار دهد.
به منظور اضافه کردن وبلاگ خود به ليست اعضاء، کاربران سايت پس از ورود از منوی کاربر گزينه ثبت در ليست اعضاء را انتخاب نمايند. سپس فرم مربوط به اين ليست را تکميل و دکمه ثبت را بفشاريد. شما در ليست انتظار قرار خواهيد گرفت تا پس از بررسي توسط مدير ليست در ليست سايت قرار بگيريد. کاربران توجه نمايند که سيستم بررسي تنها به منظور ايجاد يک ليست منظم ايجاد شده است.
نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸۱
از ديشب ساعت 8 كه ليست اعضا را به طور موقت حذف كرديم پيامها و email هاي زيادي دريافت شده كه علت اين كار را جويا شده اند.
از مدتي پيش نامه هايي از كاربران دريافت كرديم كه از بي نظمي و آشفتگي در قسمت ليست اعضا گله مند بودند ، به اين جهت همان طور كه خودتان هم ديديد ، ابتدا تغييراتي در آن داده شد كه مثلا امكان مشاهده ليست بر اساس "تعداد ببينده ها" ، "زمينه كاري " و... فراهم شود ولي باز نتيجه مطلوب بدست نيامد .از طرفي با مراجعه به آمار تبادل اطلاعات سرور مشاهده مي شد كه بطور متوسط هر روز نزديك 1GB !! انتقال اطلاعات وجود داشته که بخشی از آن بدون شک به علت وجود"ليست اعضا" و بهينه نبودن آن است . لذا تصميم گرفته شد تا ليست جديد موضوعي براي وبلاگها تهيه كنيم و كاربران وبلاگهاي خود را به همراه توضيحات دلخواه در آن ثبت كنند. در تلاش هستيم تا اين امكان را هر چه سريعتر ره اندازي كرده و در پرشين بلاگ قرار دهيم . از همكاري شما پيشاپيش متشكريم.
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

سلام دوستان، ببينيد لطفاْ يکطرفه قضاوت نکنيد و بيشتر به ماهيت کلی موافقتنامه دقت کنيد. شما حتما تا حالا اينو احساس کرده ايد که ما آدمهايي نيستيم که شب بخوابيم و صبح پاشيم، بگيم بچه ها بياييد يک موافقت نامه جديد بنويسيم و يا اينکه يکی يه پيام گذاشته ما رو تهديد کرده ما ترسيديم. اگه اينطوری بود که تا حالا پرشين بلاگی وجود نداشت. ما حدود سه هفته است که داريم روی اين موافقتنامه کار می کنيم و يک موافقتنامه ۱۲ بندی رو با مشورت دوستانمان که همه نوع قشر در آنها بوده (پزشک - مهندس - فرهنگی - روزنامه نگار و ...)، به ۵ بند کاهش داديم. ما خودمون خوب ميدونيم که بعضی از بندهای اين موافقتنامه ممکنه ابهام داشته باشه، ولی لازمه (يکم فکر کنيد و دو طرفه به ماجرا نگاه کنيد خودتون می فهمين ). خلاصه ما مرگ يا زندگی رو در اين موافقتنامه ديديم تا بتونيم اينجا رو حفظ کنيم و خودمون هم از اين سکرت بازی يه کمی دربياييم و بتونيم با خيال راحتتری کار کنيم. شما خدتون از ما بهتر ميدونين که ما در چه جوی داريم زندگی می کنيم (برای اثبات اين موضوع به وبلاگها و موضعگيری آنها يه نگاهی بندازين).

قربون همه
نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٢٥ تیر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

با توجه به نظرات و نامه هاﻯ فراوان كاربران سايت كه حاوﻯ انتقاداتي به بعضي از شرايط فعلي سايت بود، به منظور حفظ حقوق كاربران سايت و فراهم آوردن تداوم سرويسها، تصميم گرفته شد موافقتنامه جديدﻯ را تنظيم و اجرا نماييم. در همين راستا از كاربران سايت تقاضا مي شود، موارد تخلف از موافقتنامه زير را به آدرس abuse@persianblog.ir ارسال نمايند. از همكارﻯ شما پيشاپيش متشكريم.

متن موافقتنامه

من به عنوان متقاضي استفاده از خدمات سايت پرشين‌بلاگ، به منظور حفظ حقوق كاربران سايت، و همچنين فراهم نمودن زمينه تداوم فعاليت‌هاﻯ سايت، با آگاهي تمام، موافقت خود را با شرايط ذيل در استفاده از خدمات پرشين‌بلاگ اعلام مي‌دارم:

- رعايت موازين اخلاقي و قوانين موضوعه.
- رعايت حريم خصوصي و حقوق افراد و به ويژه كاربران سايت.
- پرهيز از انتشار مطالب خلاف امنيت و استقلال ملي.
- عدم استفاده تجارﻯ از سرويس‌هاﻯ پرشين بلاگ به هر شكل.
- عدم استفاده از فضا و امكانات پرشين بلاگ براﻯ آسيب رساندن به افراد، شبكه‌ها يا كامپيوترهاﻯ اشخاص.

تعهدات پرشين بلاگ در قبال كاربران:
- پرشين بلاگ موظف است حتي المقدور تمهيدات فني براﻯ حفظ حقوق كاربران و جلوگيرﻯ از نفوذ اخلالگران به سيستم را فراهم كند.
- اطلاعات مربوط به كاربران سايت و هر گونه مطالب مربوط به كاربران كه روﻯ سرور پرشين بلاگ ذخيره شده است، محرمانه بوده و در اختيار اشخاص ديگر قرار داده نخواهد شد.

در صورت تخطي كاربران از موارد مندرج در موافقتنامه، در نوبت اول تذكر و در صورت تكرار تخلف، دسترسي كاربر قطع و وبلاگ او مسدود خواهد شد.
 
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸۱
دايی جان بوی توطئه مياد!!(از بخش کامپيوتر روزنامه نوروز)
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

راهنمای کامل ويرايش قالب در صفحه مربوطه قرار داده شده است. به همه کاربرانی که قالبهای خود را ويرايش نموده اند و بعضی از ابزار موجود در پرشين بلاگ در صفحه وبلاگ آنها کار نمی کند، پيشنهاد می کنيم اين راهنما را مطالعه و قالب خود را ويرايش نمايند.
همچنين از تمام دوستان با ذوق و سليقه پرشين بلاگ می خواهيم، با مطالعه اين راهنما برای اين سايت قالب طراحی نمايند تا با اسم خودشان در صفحه انتخاب قالب قرار داده شود. قالبهای خود را به آدرس پست الکترونيکی templates@persianblog.ir ارسال نماييد.

قربون همه
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸۱
متاسفانه امروز شركتي كه مسوول Hosting وب سايت پرشين بلاگ است بدون اطلاع قبلی اقدام به انجام maintanence روی سرورهای خود کرده که باعث شد دسترسی به پرشين بلاگ به مدت ۵-۶ ساعت غير ممکن شود . بدين وسيله از تمام کاربران به سبب بروز اين مشکل عذرخواهی می کنيم.
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۸ تیر ۱۳۸۱
::عطا::

آقايون و خانم های وبلاگ نويس قديمی توجه نمايند که ما به هيچ وجه نمی توانيم کلمه عبور وبلاگهای ثبت شده که جزيي از اطلاعات شخصی ايشان محسوب می گردد را در اختيار ديگران قرار دهيم (اين بر خلاف توافقنامه سايت است). من واقعا تعجب می کنم که چگونه برخی از افراد به خود اجازه می دهند که با هر عنوانی چنين درخواستی کنند. اگر يکی بره به عنوان مثال در bigblogtool به نام وبلاگ شما يک وبلاگ ثبت کنه، کسی ميره بگه آقا کلمه عبورش رو بده. آقا مگه ما اينجا از کسی پولی گرفتيم، قبل از اينکه کسی وبلاگی بنام شما ثبت کنه بياييد عضو شويد که اين مشکلات پيش نيايد. من فردا ميرم با e-mail شخصی Bill Gates (از نظر تکنيکی بسيار ساده است) يه نامه ميزنم ميگم کلمه عبورم يادم رفته برام بفرست، فکر ميکنين اونا اينکارو ميکنن. لطفا ديگه از اين نوع درخواستها نشه.
راستي ما در سيستم نظر خواهی و آرشيو، تغييرات کلی داديم. اميدواريم که کاربران سايت راضی باشند.

قربون خانم/آقا
نویسنده: پرشین بلاگ - جمعه ٧ تیر ۱۳۸۱

قسمت آرشيو و نظر خواهي در وبلاگها بازنگري شده و امكانات جديدي مثل
نمايش تعداد نظرات داده شده ، سيستم آرشيو كار آمد بدون نياز يه هيچگونه Publish
كردن و Bookmark كردن پيامها به پرشين بلاگ اضافه شده است. تمام اين تغييرات روي
قالبهاي آماده سيستم اعمال شده بطوريكه هم اكنون كاربراني كه از قالب هاي خود پرشين
بلاگ استفاده مي كنند ، بدون نياز به هيچ گونه كار اضافي تمام اين امكانات در
وبلاگشان قابل دسترسي است . اما آن دسته از كاربران محترم كه از قالب هاي مخصوص
خودشان استفاده مي كنند ، براي دستيابي به اين امكانات جديد بايد تغييراتي را در
قالبهاي خود اعمال نمايند . به اين منظور در صدد هستيم طي دو روز آينده يك راهنما
براي ايجاد قابها آماده كنيم اما تا آن تاريخ اين عزيزان مي توانند از قالب نمونه اي كه از اينجا قابل دريافت است كمك گرفته و تغييرات لازم را در قالبهاي خود انجام دهند.


نویسنده: پرشین بلاگ - پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸۱
::پرشين بلاگ::

بنا به درخواست برخي از مجلات و روزنامه ها، جهت مصاحبه با تيم پرشين بلاگ، گروه تصميم به انجام يك مصاحبه حضوري و يك مصاحبه اينترنتي گرفت.
مصاحبه اينترنتي سايت با روزنامه آسيا انجام شد كه امروز ۶/۴/۸۱ در اين روزنامه به چاپ رسيده است. در اين خبر از اينكه سايت از خود نشاني به جا نگذاشته است (آدرس، تلفن و ...)، گله مندي شده كه لازم مي دانيم از اين دوستان عذرخواهي كنيم.
اما سايت يك مصاحبه سه ساعتي موفق حضوري با مجله دنياي كامپيوتر و ارتباطات انجام داده است كه متن كامل اين مصاحبه، در شماره بعدي اين مجله به چاپ خواهد رسيد. دوستاني كه مايلند خلاصه اي از گفتگو هاي انجام شده را مطالعه نمايند، مي توانند به وبلاگ اين مجله مراجعه كنند. در همينجا لازم مي دانيم از تحرييه اين مجله و مدير مسئول محترم آن، جناب آقاي مهندس اروج زاده، كمال تشكر و قدرداني را بنماييم. اميدواريم اين گونه فعاليتها مقدمه اي براي گسترش كاربرد اينترنت در كشور و احياي زبان فارسي در اينترنت باشد.
نویسنده: پرشین بلاگ - چهارشنبه ٥ تیر ۱۳۸۱
::عطا::

می بينيم کـــــه همه خودشون رو، بدجوری تحويل گرفتن و logo بازاره. يک عده انسانهای معلوم الحال هم برای يه عده ديگه logo درست ميکنن و ميفرستن، برای چی خودشون بهتر ميدونن. خلاصه بده بستونيه که بيا و ببين (اجناس مورد معامله: Logo، دل، قلوه، جيـــــــــــگر و ...)
ما فقط يه قربون رفتيم، هي حمله، هي حمله، ما که چيزي نگفتيم، بورو ببينين چه خــــــبره (معلوم شد که خودش کرد، اگه نکرد پس چرا حمله ). آقا تورو به خدا ما رو وارد جنگ بين خانم ها و آقايون نکنيد که آخر و عاقبت نداره.

قربون آقا/خانم
نویسنده: پرشین بلاگ - دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸۱
::عطا::

دوستان توجه داشته باشند که ابزار پيامهاي ديگران به منظور ايجاد تبادل نظر در مورد يک يادداشت خاص ايجاد شده است. لطفا اگر مي خواهيد نظري و يا پيامي در مورد ساير موارد داريد با email هاي سايت که بر اساس نوع درخواست در صفحه تماس با ما دسته بندی شده است، تماس بگيريد. لطفا با همان emailهايی که در برنامه ذکر شده تماس بگيريد و emailهای ديگر سازمان را اشغال نکنيد تا همکاران ما از ما شاکی نشن (نشد ما دو کلمه مثل آدم صحبت کنيم). آقا به admin نامه فرستاده، ميگه پفک نمکی ميخوام. بعد ميگن چرا دير به دير جواب ميدين.

قربون خانم/آقا
نویسنده: پرشین بلاگ - شنبه ۱ تیر ۱۳۸۱
::عطا::

ای جوان، اي هکر (اسم فاعل از مصدر هک، هک کننده، نوعي بيماري است که در بعضي مواقع مفيد است.)، تو براي خودت جوان مملکتي! برو بيل بزن، هي هک، هي هک، هک براي اين مردم کشاورزي ميشه. البته يک بار يکي براي من يک فيلم در کامپيوتر گذاشت و اون رو جلوي من هک کرد و آن شب من کلي استکبار کشتم و از آن موقع من به خودم خيلي خوشحالم. اي هکر، تو اگه ناموس داشتي ميرفتي اسرائيل هک مي کردي که فايده داشته باشه، بدبخت! دو روز قبل يکي با موبايل به من خبر داد که يکي مي خواد منو ساعت 10 هک کنه و من به خودم زود فهميدم که اونا مي خوان بازي برزيل و انگليس رو تحت الشعار قرار بدن و من براي همين اصلا به روي خودم نياوردم و بازي را نگاه کردم که اون استکبار شکست خورد و من به خودم خيلي ناراحات شدم، چون اون استکبار خوبي بود. من ديگه حرفي ندارم، اي هکر تو هم ديگه حرفي نزن، اگه بزني منم می زنم. خداحافظ
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :